Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Trzy punkty w meczu z Orlętami po bramce Gontarza z 94 minuty

W 16. kolejce Hummel IV ligi Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Orlętami Łuków. Pierwszą połowę dobrze rozpoczęli żółto-niebiescy. W 13' Damian Bernat uderzył w poprzeczkę, a chwilę później Jakub Nowak dośrodkował w pole karne rywali gdzie świetnie znalazł się Jakub Olszewski i strzałem z głowy zdobył bramkę. Po utracie gola gospodarze próbowali wyrównać, natomiast podopieczni Radosława Muszyńskiego starali się podwyższyć prowadzenie. W 15' przeciwnicy oddali groźny strzał, z którym poradził sobie Michał Bicki, a w 18' strzał Jakuba Prylińskiego obronił bramkarz z Łukowa. Przez kolejne minuty mogliśmy zobaczyć naprzemienne akcje obu drużyn, z których ostatecznie nic nie wynikło. Do przerwy widniał wynik 1:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron agresywniej pokazali się miejscowi, którzy przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Przez długi czas dobrze z atakami rywali radziła sobie nasza defensywa na czele z Michałem Bickim, jednak w 78' skapitulowaliśmy. Wówczas jeden z zawodników gospodarzy dośrodkował z rzutu rożnego w nasze pole karne gdzie Szymon Łukasiewicz wykorzystał lukę w defensywie i głową doprowadził do wyrównania. Taka kolej rzeczy nie była "na rękę" naszemu zespołowi, który nieco się obudził. "Wiatru w żagle" dodała nam również sytuacja z 86' kiedy to Maciej Kania otrzymał czerwoną kartkę. Kolejno w 87' i w 89' swoich sił próbowali Jakub Nowak i Jakub Olszewski, lecz z ich strzałami poradził sobie golkiper przeciwników. Mecz dobiegał końca a wynik wciąż był remisowy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy mało kto brał pod uwagę to, że może się coś zmienić, Dariusz Drzazga wykonywał rzut rożny. Piłka po jego zagraniu trafiła na głowę Krystiana Gontarza, który zamienił strzał na zwycięskie trzy punkty. Tym samym Powiślak Końskowola pokonał Orlęta Łuków 2:1.

Michał Bicki - Jakub Nowak, Wiktor Łuczkowski, Krystian Gontarz, Maciej Misiurek - Sebastian Wrzesiński, Cezary Zdunek (57' Paweł Kośka), Jakub Olszewski (90' Rafał Banaszek) - Damian Bernat (82' Dariusz Drzazga), Marcin Gil (73' Stefan Gołąb) - Jakub Pryliński.

11 listopada 2021 , 13:00 - Łuków | ul. Warszawska 15
Orlęta Łuków - Powiślak Końskowola 1:2 (0:1)
Bramki: Szymon Łukasiewicz 78' - Jakub Olszewski 13', Krystian Gontarz 90+4'

Żółte kartki dla Powiślaka: Marcin Gil, Paweł Kośka, Radosław Muszyński (trener)
Czerwone kartki dla Orląt: Maciej Kania 86' (za obrazę arbitra), Dariusz Solnica 83' (trener, za dwie żółte)

Sędziowała: Ewa Walczyńska (Lublin)

Bramki z meczu
Radość po meczu
Post na Instagramie

Zapowiedź 16. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1

W czwartek 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości Powiślak Końskowola wyjedzie do Łukowa by zmierzyć się z miejscowymi Orlętami. Nasi rywale zajmują aktualnie 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów co oznacza, że mają tylko jedno oczko mniej od podopiecznych Radosława Muszyńskiego. W 15 meczach odnieśli 6 zwycięstw, remis i 8 porażek, w trakcie których zdobyli 22 gole, a stracili 26.

Pierwszy bezpośredni mecz rozegrany 29 sierpnia można nazwać prawdziwym thrillerem. Wówczas żółto-niebiescy przegrywali z Orlętami 0:2, jednak ostatecznie zdołali zainkasować trzy punkty, wygrywając 3:2. Patrząc na układ tabeli możemy być pewni, że i tym razem czeka nas sporo emocji.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Warszawskiej 15 w Łukowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 16. kolejki

Czwartek, 11.11
Sparta Rejowiec Fabryczny - POM Iskra Piotrowice (godz. 12:00)
Orlęta Łuków - Powiślak Końskowola (godz. 13:00)
Włodawianka Włodawa - Lublinianka Lublin (godz. 13:00)
Górnik II Łęczna - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 12:00)
Motor II Lublin - Lewart Lubartów (godz. 12:00)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Lutnia Piszczac (godz. 12:00)

Powiślak na Instagramie
Powiślak na YouTube

Zapowiedź 12. kolejki Keeza klasy B, grupy 2 | pauza
Rezerwy

W czwartek 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości odbędzie się 12. kolejka Keeza klasy B. Tego dnia zespół rezerw Powiślaka Końskowola będzie pauzował ze względu na nieparzystą ilość drużyn po wycofaniu z rozgrywek Giganta Przytoczno.

Najciekawszym starciem kolejki zapowiada się z pewnością mecz Czarnych Dęblin z Zawiszą Garbów, jednak równie emocjonująco może być w spotkaniu SKS-u Leokadiów ze Stacją Nałęczów.

Pary 12. kolejki

GKS Abramów - Gabaryty Dęblin (godz. 11:00)
Czarni 1947 Dęblin - Zawisza Garbów (godz. 14:00)
Legion Tomaszowice - UKS Laskovia (godz. 14:00)
Orlęta Nowodwór - Garbarnia II Kurów (godz. 11:00)
Piekiełko Przykwa - Wawel Wąwolnica (godz. 14:00)
SKS Leokadiów - Stacja Nałęczów (godz. 11:00)

Pauza: Powiślak II Końskowola

Powiślak II na Facebook'u

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 11 (podsumowanie)
Drużyny juniorskie

W sobotę 23 października ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrali juniorzy młodsi, natomiast tydzień później w ostatnich turniejach wzięli udział orlicy oraz żacy. Najpóźniej jednak rozgrywki zakończyli trampkarze młodsi.

W sobotę 6 listopada podopieczni Marcina Rożka mierzyli się w ramach 11. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych przeciwko Akademii BSS Lublin. W pierwszej połowie zespół gości wyszedł na prowadzenie już w 3 minucie. Rywale mogli jeszcze bardziej udokumentować swoją przewagę na boisku, lecz na wysokości zadania stanął między słupkami Antoni Cholewa. W 39' zawodnik drużyny przyjezdnej zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter podyktował rzut karny, którego niestety nie potrafiliśmy zamienić na gola. W drugiej połowie na boisku było dużo walki z jednej, jak i drugiej strony, a pod bramkami niewiele się działo. Szkoda zmarnowanej sytuacji, ale taka jest piłka. Ostatecznie żółto-niebiescy ulegli FA BSS Lublin 0:1.

Antoni Cholewa - Kacper Gajewski, Julian Sułek, Kamil Dziewoński - Szymon Lewtak, Patryk Charchuła, Damian Woch, Anna Figiel, Maciej Szczęsny - Bartłomiej Kruk, Jan Konkol oraz Szymon Kosior, Jakub Aleksandrowicz, Bartosz Kopiński, Mateusz Dzwonnik, Kacper Daciuk.

6 listopada 2021, 10:00 - Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - FA BSS Lublin 0:1 (0:1)
Bramka: ? 3'

Zwycięski wynik odzwierciedleniem gry
Rezerwy

W niedzielę 7 listopada Powiślak II Końskowola podejmował na własnym stadionie drużynę Piekiełka Przykwa. Od początku spotkania widzieliśmy znaczną przewagę zespołu prowadzonego przez Patryka Kędre. Już w 4' Albert Bielawski trafił w poprzeczkę, a przez kilka kolejnych minut na bramkę gości strzelali Jakub Kawalec, Dariusz Drzazga i Damian Rułka. W 23' "Cavani" wykonywał rzut wolny, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Minęło zaledwie sześć minut i żółto-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Albert Bielawski zagrał do Dariusza Drzazgi, a on bez zawahania oddał strzał, pokonując golkipera przyjezdnych. Powiślak nie odpuszczał swoim rywalom i jeszcze przed przerwą zdobył kolejne dwa gole. W 36' Jakub Kawalec podał do Stefana Gołąba, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Z kolei w 39' asystę "Kendiego" wykorzystał Jakub Kozak, który wyszedł sam na sam z golkiperem przeciwników i wygrał ten pojedynek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważaliśmy. W 49' niecelnie z głowy uderzał Jakub Kozak, jednak ten sam zawodnik poprawił się już trzy minuty później. Wówczas po składnej akcji i podaniu od Dariusza Drzazgi "Kozi" oddał strzał z dobrej pozycji, który znalazł się w bramce. W tej części spotkania dużo czasu spędzaliśmy pod "szesnastką" gości, dzięki czemu udało nam się jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 84' Stefan Gołąb został faulowany w polu karnym rywali. Sędzia główny wskazał na "wapno", a do piłki podszedł Hubert Wójcik, który pewnie ustalił wynik meczu. Ostatecznie rezerwy Powiślaka Końskowola pokonały Piekiełko Przykwa 6:0.

Skład Powiślaka II
Michał Bicki - Hubert Wójcik, Patryk Kędra, Jakub Kozak, Jan Reniuszek (83' Szymon Grobel) - Albert Bielawski (80' Patryk Kozak), Damian Rułka (55' Łukasz Stępień), Paweł Kośka, Stefan Gołąb, Dariusz Drzazga (55' Piotr Wójcik) - Jakub Kawalec.

7 listopada 2021, 14:00 - Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola - Piekiełko Przykwa 6:0 (4:0)
Bramki: Jakub Kawalec 23', Dariusz Drzazga 29', Stefan Gołąb 36', Jakub Kozak 39', 52', Hubert Wójcik 84' (rzut karny)

Żółte kartki dla Powiślaka: Jakub Kawalec, Damian Rułka

Sędziował: Damian Kuźniak (Lublin)