Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D1 Młodzik D2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 19.06.2019 09:21:15

Cenne trzy punkty
Rezerwy

Spotkanie z SKSem Leokadiów zapowiadało się na typowy mecz walki. Tak i też było. W 11' Jakubowi Stalędze przydarzył się błąd, po którym wynikła niebezpieczna kontra gości. Ostatecznie jednak rywale oddali niecelny strzał. Minutę później napastnik SKSu chybił na pustą bramkę Powiślaka. W 23' Mateusz Murat podał do Wojciecha Sadurskiego, a on uderzył, lecz zamarkował obrońca. W 35' Marcin Rożek wykonywał rzut wolny z około 18. metrów. Uderzył idealnie i piłka znalazła się w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Oba zespoły atakowały. W 65' Wojciech Sadurski został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Łukasz Giza, jednak jego intencje wyczuł bramkarz i obronił strzał. Po raz kolejny prawdziwe okazało się przysłowie "niewykorzystane sytuację lubią się mścić". W 70' napastnik z Leokadiowa uderzył z dystansu zdobywając bramkę. Widniał wynik 1:1. Po utracie gola Powiślak ruszył do ataku. W 74' Giza otrzymał dalekie podanie, dobrze wyszedł i próbował lobować bramkarza, jednak futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę. Trzy minuty później Jakub Stalęga trafił w słupek. Idealną sytuację miał w 81' Daniel Krzysztoszek, który w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczkę. W 89' Oskar Leszczyński wypuścił w tempo Łukasza Gize, a on wyszedł jeden na jeden i nie pomylił się. Zdobył bramkę, która ostatecznie dała rezerwom Powiślaka cenne trzy punkty.

Michał Bicki - Przemysław Czarnobil, Marcin Rożek, Jakub Stalęga, Jan Reniuszek - Hubert Wójcik (46 Oskar Leszczyński), Damian Rułka, Daniel Krzysztoszek, Sebastian Tusiński (55 Łukasz Giza) - Wojciech Sadurski, Mateusz Murat (82' Łukasz Stępień).

12 maja 2019, 18:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - SKS Leokadiów 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Rożek 35, Łukasz Giza 89 - Jacek Banaś 70

Żółte kartki: Damian Rułka, Łukasz Stępień
Niewykorzystany rzut karny: 65' Łukasz Giza (obrona bramkarza)

Bramki Powiślaka

Dobra passa przerwana

W niedzielę 12 maja Powiślak podejmował na własnym stadionie drużynę Orląt Łuków. Do 10' większość akcji rozgrywała się w środkowej strefie. W 12' lekki strzał oddali goście, który pewnie złapał Michał Bicki. Cztery minuty później rywale dośrodkowali w nasze pole karne. Z piłką minął się Patryk Grzegorczyk, a zawodnik Orląt umieścił ją w siatce. Jeden gol nie zadowalał przeciwników, dla których był to "mecz o życie". W 19' niebezpieczne dośrodkowanie na jedenasty metr mogło zakończyć się kolejną bramką, lecz napastnik nie doszedł do podania. Powiślak próbował wyrównać. W 20' i 22' strzały oddawali Dudkowski i Grzegorczyk, jednak bez rezultatu. W 25' Damian Koprucha podał do Macieja Pięty, a on w dobrej sytuacji uderzył, lecz obronił bramkarz. W 31' Adrian Siemieniuk urwał się naszym obrońcom i uderzył z dystansu, po czym futbolówka trafiła do siatki. Nie był to koniec strzelaniny Orląt. Tuż przed przerwą Patryk Grzegorczyk kopnął w rywala przy wyprowadzaniu piłki. Goście wyszli z kontrą i w sytuacji sam na sam pokonali Michała Bickiego. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:3. Na drugą połowę nasza drużyna wyszła z trzema zmianami w składzie. Przyniosło to efekt, gdyż w 50' Valeriy Nickitchuk otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji jeden na jeden zdobył bramkę kontaktową. Powiślak utrzymywał się przy piłce i próbował doprowadzić do remisu, lecz żaden ze strzałów nie pokonał goalkeepera z Łukowa. W 75' zawodnik Orląt okiwał Grzegorczyka i uderzył na bramkę, jednak fenomenalną interwencją wykazał się Michał Bicki. Podobna sytuacja miała miejsce trzy minuty później, kiedy Bicki dwukrotnie uratował nas przed stratą gola. W 83' Mateusz Kamola źle wybił piłkę co wykorzystali przeciwnicy. Wymienili dwa podania, po czym piłkę otrzymał Adrian Czerski i uderzył na bramkę. Sytuację próbował ratować jeszcze Daniel Krzysztoszek, lecz ostatecznie futbolówka zatrzepotała w siatce. W 93' mogliśmy jeszcze zobaczyć bramkę Powiślaka - Marcin Gil zagrał do Macieja Pięty, a on uderzył z pierwszej piłki i ustalił wynik meczu. Zespół Łukasza Gizy uległ Orlętom Łuków 2:4.

"Należy pogratulować Orlętom Łuków, bo widać było, że rywalom bardzo zależy na zwycięstwie i ambitnie podeszli do tego meczu. Przeciwnicy wygrali w pełni zasłużenie. Chyba myśleliśmy, że uda wygrać się na stojąco. Tak walczącej drużyny w pierwszej połowie, jak przeciwnicy, to nie pamiętam. Taki jest sport i nie mogę mieć pretensji do swoich zawodników, choć u niektórych z moich graczy widziałem myślenie, że są już piłkarzami, a to przecież V-ligowy poziom. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej i zaryzykowaliśmy. Widać było zaangażowanie i ambicję. Szkoda jednak, że przegraliśmy w takim stylu, bo to boli najbardziej." - tak po meczu wypowiedział się trener Giza.

Michał Bicki - Robert Kazubski, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak (67 Daniel Krzysztoszek), Michał Łukaszuk (46 Valeriy Nickitchuk) - Wiktor Bogusz (46 Mateusz Murat), Adrian Dudkowski, Oskar Leszczyński (46 Mateusz Kamola) - Marcin Gil, Damian Koprucha, Maciej Pięta.

12 maja 2019, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orlęta Łuków 2:4 (0:3)
Bramki: Valeriy Nickitchuk 50, Maciej Pięta 90+3 – Sebastian Sowisz 16, Adrian Siemieniuk 31, Szymon Łukasiewicz 45+1, Adrian Czerski 83

Żółte kartki: Maciej Pięta, Patryk Grzegorczyk, Adrian Dudkowski

Sędziował: Adrian Pukas (Chełm)

Relacja z meczu
Instagram

Zapowiedź 21. kolejki
Rezerwy

W 21. kolejce B-klasy rezerwy Powiślaka podejmą SKS Leokadiów. Drużyna rywali zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do naszego zespołu. W poprzedniej kolejce SKS odniósł zwycięstwo 4:2 nad GKSem Abramów. Dla przypomnienia w rundzie jesiennej w starciu obu drużyn Powiślak uległ przeciwnikom 1:0. Czy tym razem nasza drużyna się odegra? Zobaczymy już w tą niedzielę. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej na godzinę 18:00.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Pary XXI kolejki

Niedziela, 12.05
Powiślak II Końskowola - SKS Leokadiów (godz. 18:00)
Legion Tomaszowice - GKS Abramów (godz. 11:00)
Stal II Poniatowa - Serokomla Janowiec (godz. 11:00)
Cisy Nałęczów - Draco Kowala (godz. 16:00)
Poraj Kraczewice - Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska (godz. 13:00)
Garbarnia II Kurów - Zawisza Garbów (godz. 16:00)

Pauza: Jaworzanka Rogów

Powiślak II na Facebook'u

Zapowiedź 25. kolejki

Zbliża się kolejny ciężki mecz dla drużyny Powiślaka. Tym razem w Końskowoli zawitamy drużynę Orląt Łuków. Nasi rywale zajmują obecnie trzynaste miejsce w tabeli i dzieli ich tylko punkt przed strefą spadkową. W związku z tym goście za wszelką cenę będą chcieli odnieść zwycięstwo. W poprzedniej kolejce Orlęta przegrały u siebie z Polesiem 0:1, natomiast nasza drużyna wygrała na wyjeździe z MKSem Ryki 1:3. W starciu na jesieni Powiślak zremisował w Łukowie 0:0. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie w niedzielę 12 maja na stadion w Końskowoli. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pary XXV kolejki

Sobota, 11.05
MKS Ryki - Kłos Chełm (godz. 16:00)
Polesie Kock - Victoria Żmudź (godz. 14:00)
Lublinianka Lublin - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)

Powiślak Końskowola - Orlęta Łuków (godz. 14:00)
Huczwa Tyszowce - Lewart Lubartów (godz. 14:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Start 1944 Krasnystaw (godz. 17:00)
Górnik II Łęczna - Włodawianka Włodawa (godz. 11:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Hetman Zamość (godz. 17:00)

Powiślak na Instagramie

Powtórka z rozrywki
Rezerwy

W niedzielę 5 maja rezerwy Powiślaka grały na wyjeździe z Jaworzanką Rogów. Od początku spotkania to nasza drużyna przeważała. W 14' rzut wolny wykonywał Mateusz Murat, jednak jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Dwie minuty później Łukasz Stępień oddał strzał, który trafił w obrońcę. W 23' Cezary Gogacz wyszedł do piłki na 30. metr i zażegnał niebezpieczeństwo, lecz zawodnik rywali wleciał w niego z ogromną siłą. Skutkiem tego była kontuzja i niemożność dokończenia tego meczu. Mimo ataków Powiślaka, do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron drużyna Michała Bickiego wyszła odmieniona i co chwile stwarzała groźne sytuacje pod polem karnym przeciwników. W 55' faulowany w szesnastce Jaworzanki był Wojciech Sadurski. Do piłki podszedł Jakub Stalęga i pewnie umieścił ją w siatce. Trzy minuty później arbiter odgwizdał kolejny rzut karny na Sadurskim. Raz jeszcze jedenastkę wykonywał Stalęga, jednak tym razem strzał obronił bramkarz. Mimo tego sędzia główny nakazał powtórzenie tego karnego, gdyż goalkeeper z Rogowa przed czasem wyszedł przed linię bramkową. Tym razem egzekutorem był Damian Rułka, który podwyższył prowadzenie na 0:2. W 63' Łukasz Stępień otrzymał podanie od Dominika Wawra, wykonał zwód i uderzył z dystansu zdobywając spektakularną bramkę. W 65' zawodnik gospodarzy otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzy minuty później mogliśmy zobaczyć dwójkową akcję Daniela Krzysztoszka oraz Mateusza Murata. Krzysztoszek zagrał do Murata, który uderzył po długim rogu. Było już 0:4. W 69' Sadurski uderzył, bramkarz odbił, a Hubert Wójcik z główki umieścił futbolówkę w siatce. Minutę później ten sam zawodnik otrzymał podanie od Krzysztoszka, następnie minął bramkarza i po raz kolejny zdobył gola. W 75' obrońca rywali sfaulował naszego zawodnika w sytuacji jeden na jeden, po czym otrzymał czerwoną kartkę. Jaworzanka grała już w dziewięciu. Na zakończenie meczu Wojciech Sadurski po podaniu od Krzysztoszka uderzył na bramkę i piłka wpadła pod bramkarzem do siatki. Powiślak zdobył w drugiej połowie aż siedem goli i wywiózł z Wilkowa trzy punkty.

Cezary Gogacz (25 Patryk Suszek) - Bartłomiej Lewtak (75 Robert Białek), Jan Reniuszek, Jakub Stalęga, Dominik Wawer - Hubert Wójcik (70 Piotr Wójcik), Damian Rułka, Daniel Krzysztoszek (82 Adrian Płowaś), Łukasz Stępień (71 Albert Bielawski) - Wojciech Sadurski, Mateusz Murat.

5 maja 2019, 11:00 - Wilków
Jaworzanka Rogów - Powiślak II Końskowola 0:7 (0:0)
Bramki: Jakub Stalęga 55 (rzut karny), Damian Rułka 58 (rzut karny), Łukasz Stępień 63, Mateusz Murat 68, Hubert Wójcik 69, 70, Wojciech Sadurski 82

Żółta kartka: Daniel Krzysztoszek
Czerwone kartki rywali: Jakub Kęcik 65' (za dwie żółte), Marcin Charchuła 75' (za faul)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
18.06.2019 20:16
Wielka szkoda, że w ostatnim meczu wyszło jak wyszło. W dodatku jeszcze przeszła obok szansa na grę w barażu v-ce mistrzów B-klas o dodatkowe miejsce...

Tomb81raider
01.06.2019 17:08
chyba wzmocnić zespół po ost. meczu, jeśli się na poważnie myśli o awansie, bo w przeciwnym razie będzie MEGA ciężko... Powodzenia happy

01.06.2019 17:06
No to jutro przed 2-jką mecz "prawdy", jeśli wygra, to 1 m-sce stoi otworem, jeśli nie, to w najl. wypadku ewent. baraże v-ce mistrzów B-kl. (o ile będą). Tak czy inaczej, pasowało by nieco

robi jablonsky1
25.05.2019 20:58
No i gitara, promocja do A-kl. coraz bliżej! Cisy wygrywają z Zawiszą i wszystko w tym momencie już w Naszych rękach, jak to się mówi. Wystarczy tylko postawić kropkę nad "i", super sprawa!!

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD

Patryk20
20.07.2018 19:04
W Końskowoli odbywa się obecnie modernizacja boiska

ktos
18.07.2018 22:03
Planowany jest tak wgle jakiś sparing w K-woli, wie ktoś?! Czy jak zwykle wszystko u innych, a u siebie będzie można wpaść dopiero na ligę... xD

12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski