Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D1 Młodzik D2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 16.10.2018 02:07:34

Dopisane trzy punkty

W 9. kolejce IV ligi do Końskowoli przyjechali zawodnicy MKSu Ryki. Na samym początku spotkania nie widzieliśmy konkretnych ataków po obu stronach. Dopiero w 19' indywidualną akcją popisał się Paweł Bielak, którego strzał trafił w słupek. W 24' uderzenie Mateusza Antoniaka obronił bramkarz gości. Cztery minuty później swoją okazję mieli gracze z Ryk, jednak piłka poszybowała po za bramkę. W 33' futbolówkę w polu karnym otrzymał Mateusz Kłyk, który oddał strzał. Obronił go Kałaska, lecz przy dobitce "Kłynia" nie miał już szans. Widniał wynik 1:0 dla Powiślaka. Nasz zespół złapał wiatr w żagle i potrzebował zaledwie dwóch minut by podwyższyć prowadzenie. Paweł Bielak dośrodkował z rzutu rożnego w szesnastkę rywali, a tam w idealnym miejscu znalazł się Patryk Grzegorczyk, który główką przelobował goalkeepera. Przed końcem pierwszej połowy, w 40' oraz 41' kolejno na bramkę uderzali Mateusz Kłyk oraz Mateusz Kamola. Nie zdołali oni jednak posłać piłki do siatki. Po zmianie stron w 49' jeden z naszych piłkarzy został sfaulowany w polu karnym MKSu. Do wykonania jedenastki podszedł Grzegorczyk, lecz zwycięsko ze starcia wyszedł Kałaska. Nasz defensor próbował się zreflektować w 57', jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W 61' było groźnie pod naszą bramką, lecz na posterunku stał Maksymilian Zolech. Powiślak do końca meczu miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku jednak Paweł Bielak, Mateusz Kłyk oraz Łukasz Mietlicki nie wykorzystali swoich sytuacji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:0.

"Dla nas najważniejsze było zwycięstwo. Musieliśmy zrehabilitować się się po dwóch ostatnich porażkach, zwłaszcza tej, w której przegraliśmy 7:0" – skomentował Łukasz Giza.

Maksymilian Zolech - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski (75 Matheus Caminha), Wiktor Bogusz (62 Damian Miazga), Adrian Dudkowski (62 Damian Rułka), Maciej Pięta, Mateusz Kamola (62 Łukasz Mietlicki) - Paweł Bielak, Mateusz Kłyk (83 Mateusz Murat).

30 września 2018, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - MKS Ryki 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Kłyk 33, Patryk Grzegorczyk 35

Żółta kartka: Kamil Leszczyński
Czerwona kartka dla MKSu: Dawid Osojca (za dwie żółte)
Niewykorzystany rzut karny: Patryk Grzegorczyk 49' (obrona bramkarza)

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)

Bramki + niewykorzystany karny

Zmiana godziny meczu

Informujemy o zmianie godziny meczu 11. kolejki IV ligi pomiędzy Powiślakiem Końskowola a Victorią Żmudź. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 października o godzinie 15:00.

Zapowiedź 9. kolejki

Po solidnej porażce w Pucharze Polski Powiślak podejmie na własnym boisku MKS Ryki. Nasz rywal zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. W swoim ostatnim meczu zremisował 1:1 z Polesiem Kock. Zespół Powiślaka będzie chciał zmazać plamę z tak wysokiego środowego wyniku, natomiast zespół z Ryk za wszelką cenę starać się będzie wywieźć chociażby punkt. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej w Końskowoli. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Tego samego dnia o 11:00 swój mecz rozegrają także nasze rezerwy. Ich rywalem na własnym stadionie będzie Jaworzanka Rogów. Również zapraszamy.

Pary IX kolejki

Sobota, 29.09
Lublinianka Lublin - Hetman Zamość (godz. 16:00)
Górnik II Łęczna - Start 1944 Krasnystaw (godz. 14:00)

Niedziela, 30.09
Kryształ Werbkowice - Kłos Chełm (godz. 16:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Włodawianka Włodawa (godz. 15:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Lewart Lubartów (godz. 16:00)
Huczwa Tyszowce - Victoria Żmudź (godz. 13:00)
Polesie Kock - Orlęta Łuków (godz. 16:00)
Powiślak Końskowola - MKS Ryki (godz. 16:00)

Deklasacja
Puchar Polski

W środę 26 września Powiślak podejmował na własnym boisku ekipę Motoru Lublin. Przez pierwsze piętnaście minut widzieliśmy walkę w środku pola. W 21' rzut wolny rywali obronił Oskar Kasperek. Cztery minuty później groźny strzał z dystansu oddał Robert Kazubski - dobrze interweniował jednak bramkarz Motoru. W 32' zespół przeciwników popisał się dobrą akcją - dośrodkowanie, odegranie i zdobycie bramki przez Michała Palucha. Zaledwie trzy minuty potrzebował zespół z Lublina by podwyższyć prowadzenie. W 38' na około dwudziestym metrze sfaulowany został gracz rywali. Do piłki podszedł Irakli Meschia i umieścił ją w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2. Na drugą część spotkania Powiślak miał wyjść zdeterminowany do odrabiania strat, lecz już w 53' pojawił się błąd w naszej obronie, który wykorzystał Piotr Darmochwał. Minutę później z bliskiej odległości uderzał striker gości, jednak wyśmienicie interweniował Kasperek. W 58' miał miejsce kontratak rywali, po którym drugi raz na listę strzelców wpisał się Darmochwał. Motor dominował. W 62' nasi defensorzy po raz kolejny popełnili błąd, który wykorzystali przeciwnicy. Widniał wynik 0:5. Trzy minuty później Mateusz Kłyk otrzymał piłkę po składnej akcji Powiślaka, jednak źle uderzył i futbolówkę złapał Olszewski. W 71' widzieliśmy błąd w komunikacji obrony z bramkarzem i w konsekwencji Michał Paluch skompletował hattricka. W 77' Kamil Leszczyński sfaulował rywala we własnym polu karnym, więc arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Tomasz Brzyski i ustalił wynik meczu. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 0:7.

W półfinale Pucharu Polski w okręgu LZPN Motor Lublin zmierzy się z Lewartem Lubartów, który pokonał u siebie rezerwy Górnika Łęczna 2:1.

Oskar Kasperek - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski, Wiktor Bogusz (75 Damian Rułka), Łukasz Mietlicki (46 Sebastian Pyda), Maciej Pięta, Matheus Caminha (46 Adrian Dudkowski) - Mateusz Kamola (77 Mateusz Murat), Paweł Bielak (46 Mateusz Kłyk).

26 września 2018, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Motor Lublin 0:7 (0:2)
Bramki: Michał Paluch 32, 62, 71, Irakli Meschia 38, Piotr Darmochwał 53, 58, Tomasz Brzyski 77 (rzut karny)

Żółte kartki: Matheus Caminha, Kamil Leszczyński

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)

Relacja z meczu
Materiał z drona

Zapowiedź Ćwierćfinału Pucharu Polski

Po niezbyt udanym weekendzie w IV lidze przyszła pora na ćwierćfinał Pucharu Polski w okręgu LZPN. W środę 26 września podejmiemy na własnym boisku III-ligowy Motor Lublin. Nasz przeciwnik w drodze do 1/4 finału rozegrał jedno spotkanie - z Granitem Bychawa (0:2). Powiślak natomiast mierzył się w dwóch meczach - z Wisłą II Puławy (0:2) oraz z Zawiszą Garbów (0:19). Dla przypomnienia w ubiegłym sezonie Powiślak również gościł Motor na własnym stadionie. Wtedy losy spotkania rozstrzygnął w 86 minucie Damian Kopeć. Mamy nadzieję na szczęśliwą powtórkę. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej. Liczymy na pełne trybuny! Początek meczu o godzinie 16:00.

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

Tomb81raider
22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD

Patryk20
20.07.2018 19:04
W Końskowoli odbywa się obecnie modernizacja boiska

ktos
18.07.2018 22:03
Planowany jest tak wgle jakiś sparing w K-woli, wie ktoś?! Czy jak zwykle wszystko u innych, a u siebie będzie można wpaść dopiero na ligę... xD

robi jablonsky1
12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom

Kuba Padaka
06.05.2018 12:10
czyli wygrać FINAŁ. Liczy się tylko wygrana, nieważne jak, ale skuteczność do poprawy, bo inaczej nic z tego nie będzie. Do boju KSP!!!

Kuba Padaka
06.05.2018 12:08
"PUCHAR jest Nasz, siala la la la la la!!!..." xD Mobilizacja na środę, bo pasowało by wykorzystać szansę, która może się szybko nie nadarzyć powtórnie,

24.02.2018 18:49
Tak wgle, to mecz finałowy powinien być grany na weekendzie, ale brak terminów, bo gra liga, więc tego się nie przeskoczy.

24.02.2018 18:47
ale mecze tego typu powinno grać się nie wcześniej, jak poł. kwietnia/maj, tak jak to odbywa się w innych okręgach, a nie tak "kombinować na siłę".