Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C2 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 23.09.2020 06:00:11

Zapowiedź 9. kolejki IV ligi, grupy 1

W sobotę 19 września Powiślak Końskowola zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi lubelskiej Bizonem Jeleniec. Podopieczni Rafała Borysiuka dobrze zaczęli lige wygrywając z Włodawianką Włodawa 1:2. W kolejnych meczach jednak dołożyli jedno zwycięstwo i zanotowali trzy remisy i trzy porażki co plasuje ich na siódmym miejscu z dorobkiem dziewięciu oczek. Nasz zespół od trzech kolejek nie zdobył kompletu punktów co będzie dużą motywacją dla zawodników Kamila Witkowskiego. Sobotnie starcie będzie pierwszym spotkaniem obu drużyn.

Mecz odbędzie się o godzinie 11:00 na boisku przy ulicy Warszawskiej 15 w Łukowie. W trakcie spotkania będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 9. kolejki

Sobota, 19.09
Włodawianka Włodawa - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 16:00)
Bizon Jeleniec - Powiślak Końskowola (godz. 11:00)
POM-Iskra Piotrowice - Start 1944 Krasnystaw (godz. 11:00)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Orlęta Łuków (godz. 16:00)
Lublinianka Lublin - Górnik II Łęczna (godz. 11:00)

Niedziela, 20.09
Lutnia Piszczac - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 16:00)

Powiślak na Instagramie

Świdniczanka lepsza w rzutach karnych
Puchar Polski

W IV rundzie Pucharu Polski LZPN podopieczni Kamila Witkowskiego mierzyli się na własnym boisku z Świdniczanką Świdnik. Na początku spotkania zaatakował Powiślak. W 6' strzał Marcina Gila z dystansu w dobrym stylu obronił bramkarz rywali. W kolejnych minutach swoich szans próbowali Sebastian Wrzesiński i Artur Sułek, jednak defensywa gości była na posterunku. W 26' Jakub Olszewski sfaulował Michała Babiarza we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł Michał Zuber i zdobył bramkę. Po utracie gola mogliśmy zobaczyć naprzemienne ataki obu zespołów. W 42' Damian Bernat popisał się świetnym rajdem, następnie "wypuścił" Marcina Gila, a on w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Do przerwy widniał wynik 1:1.

W drugich czterdziestu pięciu minutach dalej widzieliśmy sporo walki. W 54' Bernat uderzył w słupek. Piłka trafiła do Artura Sułka, a on z bardzo bliskiej odległości dał nam prowadzenie. Świdniczanie dążyli do wyrównania. W 60' dobre uderzenie w świetnym stylu obronił Michał Bicki. Pięć minut później Jakub Nowak stracił piłkę w ataku, czego konsekwencją była utrata gola. Przy remisowym wyniku zawodnicy Powiślaka jak i Świdniczanki dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Bliżej tego czynu była w 83' nasza drużyna. Strzał Marcina Gila odbił bramkarz, a do futbolówki ruszył Jarosław Milcz, jednak golkiper okazał się szybszy i złapał piłkę. W samej końcówce widzieliśmy sporo strzałów z dystansu obu drużyn, lecz żaden z nich nie okazał się celny. Po regulaminowym czasie gry Powiślak remisował z Świdniczanką 2:2.

Nadszedł czas na serię rzutów karnych. Zaczęli rywale. Jako pierwszy do jedenastki podszedł nasz były zawodnik Damian Miazga i pewnie umieścił piłkę w siatce. Ze strony Powiślaka strzelał Artur Sułek, jednak futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Następnie Adrian Szczerba zdobył bramkę i było już 0:2. Pierwszego karnego dla ekipy z Końskowoli wykorzystał Sebastian Wrzesiński. Przy bilansie 1:2 rzut karny Karola Kowalskiego obronił Michał Bicki czym dał nam szanse na odmienienie losów spotkania. Niestety kolejną jedenastkę przestrzelił Przemysław Sobolewski, a dla Świdniczanki bramkę zdobył Przemysław Żmuda. Do jak się okazało ostatniego karnego podszedł Milcz, którego strzał obronił golkiper przyjezdnych. Ekipa ze Świdnika wygrała po rzutach karnych i zameldowała się w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

"Szkoda, że po dobrym meczu odpadliśmy po karnych. Wiadomo karne to loteria, ale przy tej loterii trzeba się też zachować znacznie lepiej. Myślę, że przez całe spotkanie byliśmy po prostu zespołem lepszym od dosyć bogatego i doświadczonego klubu jak na IV lige, który w swoim składzie miał nawet byłych pierwszoligowców. To my naszym młodym składem przez większość spotkania dyktowaliśmy warunki i to my stworzyliśmy sobie więcej klarownych sytuacji. Po prostu szkoda, bo wynik idzie w świat, a tak naprawdę nikt nie będzie wiedział jak moi chłopcy grali" ~ Kamil Witkowski.

Michał Bicki - Rafał Kabasa (59' Jakub Nowak), Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Kamil Lisiewicz - Sebastian Wrzesiński, Artur Sułek, Mateusz Murat (59' Przemysław Sobolewski) - Marcin Gil, Damian Bernat (59' Jakub Pryliński), Krystian Kobus (75' Jarosław Milcz).

16 września 2020, 16:45 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Świdniczanka Świdnik 2:2 (1:1, 1:3)
Bramki: Marcin Gil 42', Artur Sułek 54' - Michał Zuber 26' (rzut karny), Mateusz Kowalewski 65'

Żółta kartka dla Powiślaka: Artur Sułek

Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin)

Relacja z meczu
Post na Instagramie

Zapowiedź IV rundy Pucharu Polski LZPN

W środę 16 września Powiślak Końskowola zmierzy się w IV rundzie Pucharu Polski LZPN z Świdniczanką Świdnik. W poprzedniej rundzie nasz rywal zwyciężył z Piaskovią Piaski 0:3, natomiast podopieczni Kamila Witkowskiego wygrali 0:6 z Orłem Urzędów. W ligowej tabeli Świdniczanka plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 16 punktów, a Powiślak rozgrywając o jeden mecz mniej zdobył 14 oczek. Zapowiada się zatem mecz równorzędnych zespołów co zapewni nam nie lada emocje.

Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli o godzinie 16:45. Zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, w trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Prosimy wszystkich kibiców o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi dotyczącymi udziału publiczności na meczach piłki nożnej KS „Powiślak” Końskowola, w związku z ograniczeniami w zakresie stanu epidemii COVID-19.

Kliknij aby zobaczyć --> Informacje organizacyjne dotyczące udziału publiczności

Rezerwy

W niedzielę 13 września Powiślak II Końskowola grał na wyjeździe z Piekiełkiem Przykwa. Spotkanie znakomicie zaczęło się dla podopiecznych Michała Bickiego. W 7' Damian Rułka dośrodkował w pole karne rywali. Nastąpiło zamieszanie, w którym dobrze znalazł się Albert Bielawski i umieścił piłkę w siatce. Nasza drużyna naciskała na przeciwników co poskutkowało kolejną bramką. W 20' Bielawski zagrał do Mateusza Murata, który pokonał golkipera. Dziesięć minut później ten sam zawodnik wykorzystał podanie Sebastiana Tusińskiego i podwyższył prowadzenie. Gospodarze nieco się obudzili i przy jednej z ich akcji w 36' Jakub Osiak sfaulował napastnika Piekiełka we własnym polu karnym. Arbiter bez żadnych wątpliwości wskazał na "wapno". Zawodnik z Przykwy wykorzystał jedenastkę i widniał wynik 1:3. Mateusz Murat jednak nie dawał w tym meczu spokoju obrońcom drużyny przeciwnej. W 40' raz jeszcze otrzymał podanie od Tusińskiego i skompletował hattricka. Do przerwy Powiślak II prowadził 1:4.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. To nasz zespół dominował, jednak momentami swoje okazje mieli również rywale. Bramki w tej części spotkania zaczęły padać dopiero w 68' kiedy to błąd w naszej defensywie wykorzystało Piekiełko. Utrata gola nie wybiła jednak z rytmu naszych zawodników i w 80' Damian Rułka dośrodkował z rzutu rożnego do Łukasza Stępnia, a ten zdobył gola. Ostateczny wynik ustalili gospodarze minutę później, gdy jeden z zawodników minął naszą obronę i uderzył na bramkę. Powiślak II Końskowola pokonał Piekiełko Przykwa 3:5.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz - Łukasz Stępień, Jan Reniuszek, Przemysław Czarnobil Jakub Osiak (90' Dominik Wawer) - Jan Sadurski (62' Konrad Szymański), Damian Rułka, Albert Bielawski, Piotr Wójcik (58' Maciej Nowacki) - Mateusz Murat (85' Michał Bicki), Sebastian Tusiński (90' Patryk Kozak).

13 września 2020, 15:00 - Żelechów, ul. Chłopickiego 1
Piekiełko Przykwa - Powiślak II Końskowola 3:5 (1:4)
Bramki: ? 36' (rzut karny), ? 68', ? 81' - Albert Bielawski 7', Mateusz Murat 20', 30', 40', Łukasz Stępień 80'

Żółte kartki dla Powiślaka: Damian Rułka, Sebastian Tusiński, Przemysław Czarnobil

Sędziował: ?

Feta po meczu

Marcin Gil i remis last minute

W niedzielę 13 września Powiślak Końskowola mierzył się na własnym boisku z Włodawianką Włodawa. Na samym początku meczu fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz rywali, który próbował kiwać się z Jakubem Prylińskim, a ostatecznie piłka znalazła się w siatce. Goście po utracie gola próbowali doprowadzić do wyrównania, a Powiślak dążył do powiększenia prowadzenia co dało nam dość wyrównaną pierwszą część spotkania. Mimo ataków obu drużyn nikomu nie udało się zmienić wyniku. Dobrze radzili sobie zarówno obrońcy, jak i bramkarze. W 30' arbiter główny zauważył faul przy stykówce Damiana Bernata i golkipera przyjezdnych, jednak po konsultacji z sędzią bocznym zdecydował, że nie ma rzutu karnego. Do przerwy widniał wynik 1:0 dla naszego zespołu.

Drugą połowę lepiej zaczęła Włodawianka. W 47' Dominik Ptaszyński źle przyjął piłkę. Futbolówka trafiła do Jakuba Kawalca, a ten uderzył i zdobył bramkę. W kolejnych minutach Powiślak miał kilka dobrych okazji bramkowych. W 58' Dominik Ptaszyński pocelował z główki w słupek, a piłkę odbił jeszcze bramkarz. Minutę później dobry strzał z dystansu Artura Sułka w świetnym stylu obronił Daniel Polak. W 62' strzał Ptaszyńskiego z główki minimalnie minął poprzeczkę, a w 70' Jarosław Milcz nie trafił z głowy na pustą bramkę. W 75' z kolei Damian Bernat w świetnej sytuacji uderzył nad poprzeczką. W 83' po raz kolejny niewykorzystane sytuacje się zemściły. Po dużym zamieszaniu pod naszym polem karnym piłkę w siatce umieścił Piotr Waszczyński. Kiedy wszyscy zgromadzeni na stadionie pogodzili się już z porażką, Marcin Gil odnalazł się po podaniu Jakuba Nowaka i doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 2:2.

"Drużyna przeciwna zajęła w poprzednim sezonie drugie miejsce w tabeli. Jest to bardzo dobry zespół. Doceniam zdobyty punkt, jednak szkoda, że we wrześniu kontynuujemy przedwczesną zabawę w Świętego Mikołaja. Daliśmy Włodawiance dwa prezenty. Mamy młody, niedoświadczony zespół. Jeżeli nie będziemy strzelać sytuacji sam na sam to będzie ciężko. Cieszy mnie ten punkt, bo mogło być gorzej" ~ Kamil Witkowski.

Maciej Zagórski - Krystian Kobus, Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński (86' Rafał Kabasa), Jakub Olszewski (86' Jakub Nowak) - Sebastian Wrzesiński, Artur Sułek, Przemysław Sobolewski - Damian Bernat, Jarosław Milcz, Jakub Pryliński (71' Marcin Gil).

13 września 2020, 11:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - Włodawianka Włodawa 2:2 (1:0)
Bramki: Jakub Pryliński 3', Marcin Gil 90+3' - Jakub Kawalec 47', Piotr Waszczyński 83'