Strona główna Klub Seniorzy Juniorzy Trampkarze Orlik Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 20.09.2017 03:57:55

Włodawianka wycofana z rozgrywek

Włodawianka Włodawa zrezygnowała z uczestnictwa w rozgrywkach IV ligi. Po porażce z Hetmanem (2:10) do dymisji podał się trener drużyny z Włodawy, a kolejnym krokiem było wycofanie z ligi. Ostatecznie IV liga została zmniejszona do 15 zespołów, podczas kolejek ligowych jedna drużyna będzie pauzować. Wyniki meczów z udziałem Włodawianki zostały anulowane, co pozwoliło Powiślakowi wskoczyć na pozycję lidera IV ligi.

Z POM-em Piotrowice w ćwierćfinale
Puchar Polski

Po zwycięstwie z Zawiszą Garbów Powiślak zakwalifikował się do ćwierćfinału. Naszym kolejnym rywalem będzie POM Iskra Piotrowice. POM gra obecnie w lubelskiej lidze okręgowej a w III rundzie Pucharu Polski wyeliminował GKS Niemce po wyniku 5:2. Mecz odbędzie się na boisku rywala 20 września o godzinie 16:15.

Uczeń pokonał mistrza

W sobotę drugiego września Powiślak zmierzył się na wyjeździe z Lewartem Lubartów, którego prowadzi nasz były szkoleniowiec Robert Makarewicz. Początek w wykonaniu Powiślaka był słabszy i to Lewart miał szansę na zdobycie bramki. Później obraz gry się zmienił i już w 22 minucie Artur Sułek podał do Grzegorza Fularskiego, który dostawił nogę i zdobył ładną bramkę. Nasza drużyna konsekwentnie atakowała rywala i już dziesięć minut później Maciej Pięta dośrodkował na głowę Grzegorza Fularskiego, który strzelił drugą bramkę w tym meczu. Widniał wynik 0:2 dla Powiślaka. Minutę później Jakubowi Wankiewiczowi przydarzył się błąd i Michał Zuber wyszedł sam na sam po czym zdobył bramkę na 1:2. Tym wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Przez pierwsze pół godziny drugiej połowy lubartowianie mieli kilka okazji, byli dużo lepsi. Znakomitymi interwencjami popisywał się Maksymilian Żuber dzięki czemu wciąż widniał ten sam wynik. Nasi obrońcy dawali z siebie wszystko i przetrwali atak Lewartu. Okazję do strzelenia bramki miał jeszcze Dominik Giziński, który przegrał swój pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Powiślaka 1:2.

Maksymilian Żuber - Jakub Wankiewicz, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński, Rafał Banaszek, Dominik Giziński, Grzegorz Fularski, Artur Sułek (89 Kamil Piotrowski), Maciej Pięta (64 Damian Kopeć), Mateusz Kamola (64 Mateusz Kłyk).

2 września 2017, 13:00 - Lubartów
Lewart Lubartów - Powiślak Końskowola 1:2 (1:2)
Michał Zuber 33 – Grzegorz Fularski 22, 32

Żółte kartki: -

Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin)

Feta po meczu

Zapowiedź 5. kolejki

W piątej kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak wyjedzie do Lubartowa by zagrać z tamtejszym Lewartem. Będzie to mecz przeciwko naszemu byłemu trenerowi Robertowi Makarewiczowi, dlatego oczekujemy pełnego wrażeń spotkania. Nasi przeciwnicy zaczęli sezon nie najlepiej. W czterech meczach odnotowali tylko jedno zwycięstwo (z MKS Ryki) i jeden remis (Lublinianka). Powiślak natomiast ma na koncie trzy zwycięstwa i jeden remis. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie, początek meczu o godzinie 13:00 w Lubartowie.

Pary V kolejki

Piątek, 01.09
MKS Ryki - Lublinianka Lublin (godz. 17:00)

Sobota, 02.09
Lewart Lubartów - Powiślak Końskowola (godz. 13:00)

Niedziela, 03.09
Stal Kraśnik - Kłos Chełm (godz. 16:00)
Hetman Zamość - Sokół Adamów (godz. 17:00)
Roztocze Szczebrzeszyn - Victoria Żmudź (godz. 17:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - EKO Różanka (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Kryształ Werbkowice (godz. 16:00)
Włodawianka Włodawa - Górnik II Łęczna (godz. 17:00)

Pewne zwycięstwo z Zawiszą

W III rundzie Pucharu Polski LZPN Powiślak zagrał na wyjeździe z B-klasową Zawiszą Garbów. Przez cały mecz nasza drużyna przeważała i długo utrzymywała się przy piłce. Już na samym początku spotkania Damian Rułka oddał strzał lewą nogą, który minimalnie minął się z bramką. Później było jeszcze więcej okazji lecz bramkarz gospodarzy wychodził zwycięsko. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. W 67 minucie Damian Kopeć otrzymał piłkę z pola i zdobył bramkę na 0:1. Już dwie minuty później zdołał zdobyć kolejną uderzeniem z głowy. W 74 minucie na boisko wszedł nasz wychowanek Mateusz Murat, który już w 88 minucie skiwał dwóch obrońców Zawiszy i ustalił wynik spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 0:3.

Michał Bicki - Kamil Piotrowski, Patryk Kędra, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński (46 Mateusz Antoniak), Rafał Banaszek (46 Dominik Giziński), Damian Rułka (46 Karol Kwiatek), Damian Miazga (46 Mateusz Kamola), Artur Sułek (46 Maciej Pięta), Mateusz Kłyk, Damian Kopeć (74 Mateusz Murat).

30 sierpnia 2017, 16:45 - Garbów
Zawisza Garbów - Powiślak Końskowola 0:3 (0:0)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Tomek
19.09.2017 22:46
Tak, zwycięzca naszej pary zagra ze zwycięzcą pary Stal-Motor

robi jablonsky1
19.09.2017 21:57
Prawda to, jako by w przypadku awansu do półfinału był mecz z wygr. z pary: Stal P. - Motor ? Bo obiło mi się, a chcę się upewnić, dzięki za info :-)

Tomb81raider
20.06.2017 12:05
Nowe drużyny na sezon 2017-18 to: MKS Ryki, Sokół Adamów, Roztocze Szczebrz. oraz ktoś z pary: Eko Różanka / Start K-staw. Poza Chełmianką oczywiście, reszta jak dotąd (o ile nikt się nie wycofa).

Tomek
29.03.2017 22:51
Wisła Puławy grała sparing z reprezentacją Świętokrzyskiego ZPN. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

29.03.2017 16:58
Mam pyt.: czy ktoś wie, kto grał u Nas w K-woli dzisiaj po g. 15? Bo widziałem, że był jakiś mecz. Z góry dzięki za odpis :-)

23.02.2017 11:51
marca, żeby obejrzeć w grze Powiślak... Za odp. z góry dzięki :-)

Kuba Padaka
23.02.2017 11:49
Mam takie małe pytanko: czy orientuje się ktoś, czy któryś z najbl. 2 ost. sparingów (Orlęta/Wisła II) odbędzie się może w K-woli? Czy będzie trzeba czekać na mecz u siebie dopiero z Kryształem po poł

ktos
29.09.2016 15:18
A jak to się później skończyło, wszyscy widzieli - doszło do bójek. Oby wnioski zostały wyciągnięte...

ktos
29.09.2016 15:17
Oby teraz tzw. "porządkowi" stanęli na wysokości zadania i nie dopuścili do tego, co miało miejsce w tamtym roku: że wpuścili "bydło" z Kocka na jeden sektor z Naszymi.

22.09.2016 20:05
Ale jaja, jednak MOTOR się trafił, jak dla mnie SUPER, nie ukrywam, że tego chciałem. Fajny meczyk się szykuje, a jak już się odpadnie, to przynajmniej z kimś konkretnym...

21.09.2016 21:37
tak jak to miało miejsce bodaj 2 sezony temu podczas meczu z Ładą B. ... xD Tak na marginesie: to ktoś może z puławskiej TV ?

21.09.2016 21:35
A co tyczy się relacji meczu z T-sovią, to fajnie to wyglądało. Jak dla mnie dobrze było by, gdyby takie relacje zdarzały się sporo częściej. Oby to NIE był tylko jednorazowy "epizod",