Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Młodzik D1 Młodzik D2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 23.04.2019 20:43:46

Obroniony karny i bramka po wejściu
Rezerwy

Starcie rezerw Powiślaka z Cisami Nałęczów przed meczem było uznawane za hit kolejki i niewątpliwie tak też było. Na początku spotkania groźną akcję wyprowadzili goście przez co zmuszony do interwencji był Michał Bicki. W 9' to Powiślak oddał strzał, lecz obronił go bramkarz przeciwników. Do 20' na przemian atakowały oba zespoły. Później akcja się uspokoiła i rozgrywana była w środkowej strefie. W 45' Hubert Wójcik sfaulował rywala we własnym polu karnym. Napastnik gości podszedł do piłki i oddał strzał, który w fenomenalny sposób obronił Bicki. Dzięki temu do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Druga odsłona była już bardziej nerwowa. W 47' z rzutu wolnego strzelał Oskar Leszczyński, jednak bramkarz z Nałęczowa nie dał się zaskoczyć. W 54' uderzał Sebastian Tusiński, lecz niecelnie. Natomiast minutę później strzał rywali obronił nasz goalkeeper. Kolejno w 67', 68' i 70' swoich sił próbowali Łukasz Stępień, Jakub Stalęga i Michał Łukaszuk, jednak żaden z nich nie dał prowadzenia. W 71' po raz kolejny dobrą interwencją wykazał się Michał Bicki. Siedem minut później Sebastian Tusiński wyszedł sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, po czym podał do dobrze wychodzącego Łukasza Stępnia, a ten umieścił piłkę w siatce. Powiślak prowadził 1:0. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a nasza drużyna zdobyła cenne trzy punkty.

Michał Bicki - Przemysław Czarnobil, Hubert Wójcik, Jakub Stalęga, Michał Łukaszuk - Sebastian Tusiński, Oskar Leszczyński, Albert Bielawski, Robert Białek - Wojciech Sadurski, Cezary Gogacz (53 Łukasz Stępień).

14 kwietnia 2019, 17:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - Cisy Nałęczów 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Stępień 78

Żółta kartka: Sebastian Tusiński
Niewykorzystany rzut karny gości: 45' (obrona Bickiego)

Bramka Stępnia

"Koper" daje remis

W 20. kolejce IV ligi Powiślak podejmował na własnym boisku Ładę 1945 Biłgoraj. Już na samym początku meczu, bo w 7' napastnik gości potężnym strzałem z dystansu pokonał Michała Bickiego. Dwie minuty później kolejną groźną sytuację miała drużyna rywali, lecz piłkę w ostatnim momencie wybił Marcin Gil. Nasz zespół próbował odpowiadać, jednak nie miał za wiele sytuacji. To Łada przeważała, co pokazała w 23' kiedy to przedarła się lewą stroną boiska, dośrodkowała w pole karne, gdzie futbolówkę w siatce umieścił Patryk Dorosz. W 31' Sebastian Pyda doznał kontuzji więc Łukasz Giza był zmuszony zrobić zmianę. Pod koniec pierwszej połowy Powiślak próbował zdobyć kontaktowego gola, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Widniał wynik 0:2. Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. Powiślak ruszył do ataku. W 47' Damian Koprucha oddał niecelny strzał. Poprawił się on jednak pięć minut później, kiedy to Robert Kazubski dośrodkował, a Koprucha uderzył z pierwszej piłki zdobywając bramkę. Po zdobytym golu jeszcze bardziej ruszyliśmy na rywali. W 56' Patryk Grzegorczyk uderzał z główki, jednak minimalnie niecelnie. W 73' faulowany w polu karnym gości był Koprucha. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a karnego na gola zamienił Koprucha. Mieliśmy remis 2:2. W idealnej sytuacji do wyjścia na prowadzenie był w 82' Wiktor Bogusz, lecz jego lob minął poprzeczkę. W 86' strzał z rzutu wolnego Łady wpadł do naszej bramki. Goście prowadzili 2:3. W 91' Maciej Pięta otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo to nie poddaliśmy się. Dwie minuty później zawodnik z Biłgoraja zagrał ręką we własnej szesnastce. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Do piłki podszedł "Koper" i po raz kolejny nie pomylił się - ustrzelił hattricka. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

"To był dziwny mecz. W pierwszej połowie zagraliśmy słabo i mało ofensywnie. To Łada Biłgoraj w pewien sposób swoją agresją bardziej przeważała w tej części spotkania. Rywale oddali dwa celne strzały na bramkę, po których prowadzili 2:0, lecz jak najbardziej zasłużenie. Natomiast po przerwie wyszła całkiem inna drużyna i widać było, że to tylko kwestia czasu kiedy strzelimy pierwszą i kolejne bramki. Byliśmy już o wiele lepszym zespołem, przeważając pod każdym względem. Goście praktycznie trzeci raz podeszli pod naszą szesnastkę i po dobrze wykonanym rzucie wolnym, choć także przy nie najlepszej interwencji Michała Bickiego, strzelili gola. Całe szczęście, że udało nam się doprowadzić do remisu i tylko z tego należy się cieszyć. Widać było, że im bliżej końca spotkania, tym bardziej Łada praktycznie nie istniała, a my dążyliśmy do tego, żeby strzelić zwycięskiego gola. Cóż, taki jest sport. Należy podziękować chłopakom za to, że pomimo gry w dziesiątkę, powalczyli i wyciągnęli rezultat na 3:3. Jedną zmianę musiałem dokonać przez kontuzję Sebastiana Pydy, natomiast co do drugiej, to musieliśmy też w jakiś sposób szybciej zareagować i wprowadzić drugiego napastnika. Czas uciekał i chcieliśmy ten mecz wygrać, dlatego robiliśmy wszystko, żeby tak się stało." - skomentował trener Łukasz Giza.

Michał Bicki - Sebastian Pyda (31 Wiktor Bogusz), Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Robert Kazubski - Adrian Dudkowski, Mateusz Murat (67 Michał Łukaszuk), Oskar Leszczyński (33 Valeriy Nickitchuk) - Maciej Pięta, Damian Koprucha, Marcin Gil.

14 kwietnia 2019, 13:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Łada 1945 Biłgoraj 3:3 (0:2)
Bramki: Damian Koprucha 52, 73 (rzut karny), 90+3 (rzut karny) − Janusz Birut 7, Patryk Dorosz 23, Przemysław Krzyszycha 86

Żółte kartki: Oskar Leszczyński, Maciej Pięta x2, Patryk Grzegorczyk
Czerwona kartka: Maciej Pięta 90+1 (za drugą żółtą)

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)

Relacja z meczu
Hattrick Kopruchy
Instagram

Zapowiedź 16. kolejki
Rezerwy

W niedzielę 14 kwietnia swój mecz rozegrają rezerwy Powiślaka. Będzie to z pewnością hit kolejki, gdyż rywalem drużyny Michała Bickiego będą Cisy Nałęczów. Drużyna przeciwników zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli ze stratą zaledwie punktu do Powiślaka. W starciu na jesieni nasz zespół przegrał w Nałęczowie aż 5:1. Będzie to zatem idealna okazja do rewanżu. Zapowiada się ciekawe widowisko. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej na godzinę 17:00.

Dla osób, którzy nie będą mogli pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Pary XVI kolejki

Sobota, 13.04
Serokomla Janowiec - Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska (godz. 11:00)

Niedziela, 14.04
Legion Tomaszowice - Zawisza Garbów (godz. 11:00)
SKS Leokadiów - Garbarnia II Kurów (godz. 12:00)
Jaworzanka Rogów - Poraj Kraczewice (godz. 15:00)
Powiślak II Końskowola - Cisy Nałęczów (godz. 17:00)
GKS Abramów - Stal II Poniatowa (godz. 16:00)

Pauza: Draco Kowala

Powiślak II na Facebook'u

Zapowiedź 20. kolejki

Kolejnym rywalem Powiślaka w rozgrywkach IV ligi będzie Łada 1945 Biłgoraj, która zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli. W poprzednim meczu zawodnicy Łady pokonali Polesie Kock 3:1. Dla przypomnienia nasza drużyna zwyciężyła na wyjeździe 0:2 z Górnikiem II Łęczna.
Na jesieni przywieźliśmy z Biłgoraja trzy punkty po zwycięstwie 1:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli wówczas Patryk Grzegorczyk oraz Damian Koprucha. Tym razem liczymy na powtórkę i zgarnięcie pełnej puli. Zapraszamy wszystkich kibiców w niedzielę 14 kwietnia na stadion w Końskowoli. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Pary XX kolejki

Kłos Chełm - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Victoria Żmudź - Lublinianka Lublin (godz. 16:00)
MKS Ryki - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)

Start 1944 Krasnystaw - Hetman Zamość (godz. 15:00)
Lewart Lubartów - Kryształ Werbkowice (godz. 14:00)
Orlęta Łuków - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 15:00)
Powiślak Końskowola - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 13:00)
Polesie Kock - Huczwa Tyszowce (godz. 16:00)

Powiślak na Instagramie

Remis w ostatniej minucie
Rezerwy

W niedzielę w samo południe piłkarze rezerw Powiślaka zmierzyli się na wyjeździe z Porajem Kraczewice. Od początku spotkania to nasza drużyna przeważała. W 14' oraz 19' Damian Rułka uderzał na bramkę, lecz nic z tego nie wynikło. Swoje okazje miał też zespół przeciwny. W 34' zmuszony do interwencji był Maksymilian Zolech. Cztery minuty później Rułka dośrodkował w pole karne gospodarzy, stworzyło się zamieszanie i zawodnik rywali trafił do własnej siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla Powiślaka. Podczas drugich czterdziestu pięciu minut obraz gry nie uległ zmianie. Powiślak oddawał strzały, jednak bronił bramkarz. W 67' Bartłomiej Lewtak wdarł się w szesnastkę rywali i podał do Łukasza Stępnia, jednak ten oddał niecelny strzał. Dwie minuty później Stępień podał do Gogacza, a on podwyższył prowadzenie na 0:2. Dobrą zmianą okazało się wejście Nikodema Wojdaszki, który w 72' podał do Stępnia, który strzelił bramkę. Było już 0:3 i najwyraźniej zawodnicy Michała Bickiego za pewnie się poczuli. W 76' gospodarze strzelili na 1:3, a w 89' było już 2:3. W 90' meczu Bartłomiej Lewtak zagrał ręką we własnym polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na "wapno". Dodatkowo ukarał Lewtaka drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Napastnik Poraju na nasze nieszczęście nie pomylił się z jedenastu metrów i mecz zakończył się remisem 3:3.

Maksymilian Zolech - Robert Białek, Hubert Wójcik, Jakub Stalęga (71 Nikodem Wojdaszka), Bartłomiej Lewtak - Dominik Wawer (82 Marcin Łuka), Damian Rułka, Albert Bielawski, Piotr Wójcik (59 Przemysław Czarnobil) - Łukasz Stępień, Adrian Płowaś (46 Cezary Gogacz).

7 kwietnia 2019, 12:00 - Kraczewice
Poraj Kraczewice - Powiślak II Końskowola 3:3 (0:1)
Bramki: ? 76, ? 89, ? 90 (rzut karny) - bramka samobójcza 38, Cezary Gogacz 69, Łukasz Stępień 72

Żółte kartki: Bartłomiej Lewtak x2
Czerwona kartka: Bartłomiej Lewtak (za dwie żółte)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

robi jablonsky1
08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

Tomb81raider
22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD

Patryk20
20.07.2018 19:04
W Końskowoli odbywa się obecnie modernizacja boiska

ktos
18.07.2018 22:03
Planowany jest tak wgle jakiś sparing w K-woli, wie ktoś?! Czy jak zwykle wszystko u innych, a u siebie będzie można wpaść dopiero na ligę... xD

12.05.2018 09:20
Trzeba walczyć, gramy u siebie, różnie może być. Choć o tyle dobrze, że gdyby udało się znowu przejść dalej, to na sam koniec było by nieco łatwiej. Tak czy siak, powodzenia życzę xD

12.05.2018 09:17
Szkoda, że znowu (jak o finał na Motor) trafiamy na najlepszy zespół z możliwych... No ale udało się ograć III ligę 2x, to czego ma się nie udać 3 raz?! xD

Patryk20
10.05.2018 17:14
Losowanie w piątek o 12:00 happy Potencjalni rywale to Unia Hrubieszów, EKO Różanka oraz Orlęta Radzyń Podlaski

Kuba Padaka
10.05.2018 16:35
"... NAJLEPSZY w lubelskim jest, końskowolski Nasz KS" AVE Powiślak xD Z kim w półfinale Woj. 23.05., wiadomo może?

Kuba Padaka
10.05.2018 16:32
tylko bardziej myślisz o obronie, więc to raczej tak musiało wyglądać... SUPER, że wyszedł taki kapitalny strzał pod koniec! Jeszcze raz graty!!!

Kuba Padaka
10.05.2018 16:29
entu "czerwa" Avia w sytuacjach dużej przewagi nie miała, z gry to i owszem. Ale wiadomo, że jak grasz przez większ. dogr. w osłabieniu z takim zesp., to raczej się nie odkryjesz zbytnio,

Kuba Padaka
10.05.2018 16:27
Dobrze pisałem o tym pucharze, chyba miałem "nosa"! xD Brawo KSP. Tak serio, to kto był, widział, jak to wyglądało, bardzo, bardzo szczęśliwie, ale najw. efekt końcowy. Prawdę mówiąc, do mom