Strona główna Klub Seniorzy Trampkarz C2 Młodzik D2 Żak Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 15.12.2019 09:25:35

Niewykorzystane sytuacje się mszczą

W 15. kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak mierzył się na terenie rywali z Włodawianką Włodawa. Spotkanie rozpoczęło się od strzału Michała Budzyńskiego, który obronił Jakub Zolech. Następnie w 7' i 8' swoich szans próbował Jakub Pryliński, jednak nieskutecznie. Cały czas atakowaliśmy i w 13' mogliśmy już prowadzić, lecz strzał Adriana Dudkowskiego odbił się od dwóch słupków i szczęśliwie wyleciał poza pole karne. Gospodarze również walczyli i starali się zdobyć bramkę, jednak dobrze radziła sobie nasza defensywa. Od 28' do 35' pięciokrotnie zagrażaliśmy rywalom, lecz nic z tego nie wynikło. Tuż przed końcem pierwszej połowy ewidentnie faulowany w polu karnym przeciwników był Jakub Pryliński. Arbiter ku zdziwieniu wszystkich odgwizdał jednak faul na korzyść Włodawianki. Do przerwy widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił i więcej sytuacji bramkowych miała drużyna z Włodawy. Drugą odsłonę zaczął jednak w 47' Pryliński, który przy dobrej okazji źle trafił w piłkę. Dobijał jeszcze Damian Koprucha, lecz minimalnie niecelnie. W 56' sytuację sam na sam gospodarzy wybronił Zolech. Dwie minuty później po raz kolejny był zmuszony do interwencji. W 65' rywale dośrodkowali w nasze pole karne. Nasz bramkarz nie zdecydował się na wyjście, a Piotr Chodziutko uderzył z głowy i umieścił piłkę w siatce. Przegrywaliśmy i próbowaliśmy wyrównać, jednak w 85' Mateusz Łakomy zbyt lekko zagrał futbolówkę i przejęli ją przeciwnicy uderzając na bramkę i podwyższając prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy zemściły się i ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Włodawiance Włodawa 2:0.

"Ciężko grało się w tym meczu, bo padał deszcz i boisko nie sprzyjało temu wszystkiemu. Mimo tego próbowaliśmy rozgrywać piłkę i budować swoje akcje. Włodawianka Włodawa nastawiła się na granie futbolówką do przodu i było to dość proste, ale jednak skuteczne. Trzeba też przyznać, że rywale byli dobrze zorganizowani i prezentowali się ambitnie oraz walecznie. Oczywiście swoim zawodnikom też nie mogę niczego zarzucić, ponieważ chcieli wygrać w tym spotkaniu i to było widać. Nie byliśmy gorszą drużyną, jednak taka jest piłka nożna i należy pogratulować przeciwnikom zwycięstwa. Mam jednak spory żal do sędziego za sytuację z 44. minuty, który nie podyktował dla nas rzutu karnego, a naprawdę nie dało się tego nie zrobić. Zostaliśmy skrzywdzeni tą decyzją, choć to nie jest wytłumaczenie, ale kto wie, jak potoczyłoby się dalej to starcie." - tak wypowiedział się trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Sebastian Pyda, Mateusz Łakomy, Mateusz Antoniak (79' Daniel Krzysztoszek) - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz (71' Rafał Banaszek), Krystian Kobus (46' Iwan Litwiniuk) - Jakub Pryliński (79' Sławomir Radzikowski), Damian Koprucha (71' Przemysław Sobolewski), Marcin Gil.

10 listopada 2019, 13:00 - Włodawa
Włodawianka Włodawa - Powiślak Końskowola 2:0 (0:0)
Bramki: Piotr Chodziutko 65′, Jakub Kawalec 85′

Żółta kartka dla Powiślaka: Marcin Gil

Sędziował: Mikołaj Rowiński (Lublin)

Bramki
Instagram

Zapowiedź 15. kolejki

W niedzielę 10 listopada Powiślak rozegra ostatni mecz w rundzie jesiennej, w którym zmierzy się na wyjeździe z Włodawianką Włodawa. Przeciwnicy ku sporemu zaskoczeniu zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Patrząc na poprzedni sezon, w którym uplasowali się na 11. pozycji, jest to widoczna różnica. W trwającej batalii zdobyli komplet oczek z takimi zespołami jak Tomasovia Tomaszów Lubelski (1:0), Lublinianka Lublin (1:2) czy Huragan Międzyrzec Podlaski (1:2). Ich bilans to dziesięć zwycięstw i cztery porażki.

Zarówno Włodawianka jak i Powiślak mogą pochwalić się serią czterech wygranych spotkań z rzędu. W ostatniej kolejce podopieczni Mirosława Kosowskiego pokonali Unię Hrubieszów 1:2, a ekipa Łukasza Gizy triumfowała nad Lewartem Lubartów 3:2. Która drużyna powiększy swoją serię zwycięstw? Tego przekonamy się już w najbliższy weekend. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion we Włodawie na godzinę 13:00.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Pary XV kolejki

Sobota, 09.11
Sparta Rejowiec Fabryczny - Unia Hrubieszów (godz. 13:00)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 13:00)
Kłos Chełm - Lublinianka Lublin (godz. 11:00)
Kryształ Werbkowice - Górnik II Łęczna (godz. 13:00)

Niedziela, 10.11
Huczwa Tyszowce - Victoria Żmudź (godz. 13:00)
Lewart Lubartów - Orlęta Łuków (godz. 13:00)
Włodawianka Włodawa - Powiślak Końskowola (godz. 13:00)
Granit Bychawa - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 13:00)

Powiślak na Instagramie

Lider na deskach

W niedzielę 3 listopada Powiślak Końskowola podejmował lidera IV ligi - Lewart Lubartów. Od samego początku meczu kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Przez pierwsze piętnaście minut przeważała drużyna przyjezdnych. Goście próbowali jak najszybciej zdobyć bramkę, jednak dobrze spisywali się nasi defensorzy. Dalszy przebieg spotkania był wyrównany. Ze strony Powiślaka okazje strzeleckie mieli m.in Marcin Gil czy Maciej Pięta. W 36' po stracie w środku boiska rywale ruszyli z kontratakiem, lecz oddany strzał w dobrym stylu obronił Jakub Zolech. Jak mawia przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Trzy minuty później wspomniany Pięta popisał się dryblingiem, a następnie uderzył na bramkę trafiając w samo okienko. Dzięki temu prowadziliśmy do przerwy 1:0. W drugiej połowie widzieliśmy jeszcze więcej walki. W 52' do dośrodkowania Lewartu wyszedł nasz bramkarz, lecz nie trafił on w piłkę, a Grzegorz Fularski umieścił ją głową w siatce. Wynik remisowy utrzymał się zaledwie siedem minut. W 59' Damian Koprucha zagrał do Marcina Gila, on zaś wszedł w szesnastkę i podał do Jakuba Prylińskiego, który nie zastanawiał się i uderzył na pustą bramkę. Po raz kolejny prowadziliśmy w tym meczu. Nie był to jednak koniec wymiany ciosów. W 73' Aleks Aftyka wygrał pojedynek powietrzny z Kamilem Piotrowskim i futbolówka zatrzepotała w siatce. W 78' Sławomir Radzikowski został sfaulowany w polu karnym przeciwników. Arbiter główny po chwili namysłu wskazał na "wapno". Do wykonania rzutu karnego podszedł Koprucha i pewnie zdobył gola. Lewart próbował nam jeszcze zagrozić i wyrównać, lecz bez rezultatu. Powiślak zwyciężył 3:2 i jako drugi zespół poskromił lidera.

"Niezmiernie cieszymy się ze zwycięstwa, które przyszło w bólach. W pierwszym kwadransie Lewart Lubartów dominował. Przeciwnicy mieli dwie dobre sytuacje, które mogli zamienić na bramki. My słabo weszliśmy w ten mecz. Natomiast po 15. minucie nasza gra wyglądała coraz lepiej. Muszę pochwalić swój zespół, bo byliśmy bardzo dobrze zorganizowani i mocno zaangażowani w tę konfrontację. Do tego próbowaliśmy grać w piłkę. Z różnym skutkiem, bo przeciwnik grał agresywnie, natomiast myślę, że o tę jedną bramkę byliśmy lepsi. Mieliśmy kilka okazji, w których przy lepszym rozwiązaniu mogliśmy się pokusić o strzelenie gola. Chociażby szansa Jakuba Prylińskiego, który przy wyniku 1:0 znalazł się sam na sam z bramkarzem. Ciężko jednoznacznie powiedzieć, co przesądziło o naszym zwycięstwie. Zarówno nam, jak i drużynie z Lubartowa zależało na tej wygranej. Myślę, że kluczowe było zaangażowanie i chęć gry w piłkę, chociaż z tym bywało różnie, bo boisko na wiele nie pozwalało. Czasem potrafiliśmy uspokoić grę trzema-czterema podaniami, dzięki czemu wybijaliśmy rywali z rytmu. Summa summarum cieszymy się, że udało nam się wygrać z tak wymagającym przeciwnikiem i dopisaliśmy trzy punkty." - tak skomentował spotkanie trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Sebastian Pyda (70' Kamil Piotrowski), Mateusz Łakomy, Mateusz Antoniak - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski (63' Rafał Banaszek), Jan Wankiewicz, Krystian Kobus (63' Sławomir Radzikowski) - Jakub Pryliński (69' Przemysław Sobolewski), Damian Koprucha (90' Mateusz Kamola), Marcin Gil.

3 listopada 2019, 13:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Lewart Lubartów 3:2 (1:0)
Bramki: Maciej Pięta 39′, Jakub Pryliński 59′, Damian Koprucha 78′ (rzut karny) – Grzegorz Fularski 52′, Aleks Aftyka 73′

Zapowiedź 14. kolejki

W ostatnim meczu domowym w rundzie jesiennej Powiślak podejmie obecnego lidera IV ligi - Lewart Lubartów. Nasi przeciwnicy uzbierali na swoim koncie 32 punkty i przewodzą w stawce o trzy oczka nad Huraganem Międzyrzec Podlaski. Ich bilans to dziesięć zwycięstw, dwa remisy oraz jedna porażka. Strzelili 27 bramek z czego 2/3 to gole Konrada Nowaka i dobrze nam znanego Grzegorza Fularskiego. Stracili jedynie 8 co jest najlepszym wynikiem w lidze. W ostatnim meczu wygrali z Unią Hrubieszów 3:1.

Patrząc na statystyki czeka nas ciężka przeprawa, jednak nie zapominajmy, że nasz zespół jest "na fali" odnosząc trzy zwycięstwa z rzędu i strzelając przy tym dwanaście bramek. Dodatkową rywalizacją w tym meczu będzie chęć pokonania byłych kolegów z drużyny. Przypomnijmy, że trener Łukasz Giza, Iwan Litwiniuk czy Jakub Zolech w ubiegłych latach grali w jednym zespole z obecnym szkoleniowcem Lewartu Tomaszem Bednarukiem, a także Konradem Nowakiem, Dawidem Pożakiem i Michałem Budzyńskim. Z pewnością czeka nas wiele emocji. Zapraszamy wszystkich kibiców w niedzielę 3 listopada na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej w Końskowoli. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Pary XIV kolejki

Sobota, 02.11
Victoria Żmudź - Granit Bychawa (godz. 13:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Kryształ Werbkowice (godz. 14:00)
Lublinianka Lublin - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 14:00)
Orlęta Łuków - Huczwa Tyszowce (godz. 13:00)

Niedziela, 03.11
Górnik II Łęczna - Kłos Chełm (godz. 13:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 13:00)
Unia Hrubieszów - Włodawianka Włodawa (godz. 13:00)
Powiślak Końskowola - Lewart Lubartów (godz. 13:00)

Rozstrzelanie w końcówce spotkania

W 13. kolejce IV ligi Powiślak zagrał na wyjeździe z Huczwą Tyszowce. Od samego początku spotkanie było wyrównane. Nasz zespół wyprowadzał akcje, a gospodarze wychodzili z groźnymi kontratakami. Jedna z kontr zakończyła się faulem na około dwudziestym metrze. Do rzutu wolnego podszedł Damian Ziółkowski i zdobył spektakularną bramkę. Po utracie gola natychmiast ruszyliśmy do odrabiania strat. W 23' Jakub Pryliński uderzył z dystansu, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Dwie minuty później strzał rywali obronił Jakub Zolech. W 34' Pryliński zagrał w tempo do Damiana Kopruchy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił futbolówkę w siatce. Wyrównaliśmy, lecz w 38' ponownie mogli prowadzić przeciwnicy. Po kolejnej kontrze napastnicy Huczwy przedarli się przez naszą defensywę i minęli Zolecha, jednak oddali niecelny strzał na pustą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od dośrodkowania Prylińskiego do Kopruchy, którego strzał z główki wybił obrońca. W dalszym ciągu widzieliśmy sporo walki, lecz to Powiślak zadał kolejny cios. W 61' Koprucha dośrodkował do Dudkowskiego, a ten uderzył na bramkę i dał nam prowadzenie, które trwało jedynie dziewięć minut. W 70' po stracie Iwana Litwiniuka rywale wyprowadzili kontrę. Łukasz Mruk poradził sobie w bocznym sektorze z Danielem Krzysztoszkiem, po czym w dobrej sytuacji pokonał Zolecha. Im bliżej było do końca meczu, tym Huczwa coraz bardziej się gubiła. W 84' dobrze spisujący się w tym meczu Koprucha przeszedł przed defensywę miejscowych i podał do Radzikowskiego, który na wślizgu umieścił piłkę w bramce. Arbiter główny doliczył cztery minuty, przez które zdołaliśmy zdobyć jeszcze dwa gole. W 93' raz jeszcze zobaczyliśmy dwójkową akcję Kopruchy i Radzikowskiego. "Koper" zagrał do "Radziogola", a ten minął obrońców i zdobył drugiego gola. Minutę później zobaczyliśmy jeszcze piękną bramkę w okienko Iwana Litwiniuka, która zakończyła to spotkanie. Powiślak zwyciężył w Tyszowcach 2:5.

"Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, bo Huczwa Tyszowce u siebie jest groźnym zespołem. Potwierdziło się to w starciu z nami, ponieważ to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie. Próbowaliśmy grać to, co sobie założyliśmy, natomiast boisko trochę nie pozwalało na płynną grę. Summa summarum bardzo cieszymy się, że mimo tych przeciwności udało się wygrać, bo dopisaliśmy do swojego konta kolejne trzy punkty, więc to jest najważniejsze. Na pewno całemu zespołowi należą się gratulacje. Myślę, że w końcówce troszeczkę więcej doświadczenia i jakości było po naszej stronie i dlatego udało się dołożyć kolejne bramki. Tak czy inaczej, może nie aż w takich rozmiarach, ale jednak zasłużyliśmy na to zwycięstwo." - tak po meczu wypowiedział się trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek - Maciej Pięta (61' Iwan Litwiniuk), Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz (61' Rafał Banaszek), Krystian Kobus (89' Kamil Piotrowski) - Jakub Pryliński (75' Mateusz Kamola), Damian Koprucha, Marcin Gil (46' Sławomir Radzikowski).

27 października 2019, 14:00 - Tyszowce
Huczwa Tyszowce - Powiślak Końskowola 2:5 (1:1)
Bramki: Damian Ziółkowski 16′, Łukasz Mruk 70′ − Damian Koprucha 34′, Adrian Dudkowski 61′, Sławomir Radzikowski 84′, 90+3′, Ivan Litwiniuk 90+4′

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ktos
15.11.2019 13:33
Wiadomo komuś może nieco wiecej na ten temat ?! Pozdro i dzięki za info xD

ktos
15.11.2019 13:32
Tak prawdę mówiąc, to bardziej konkretnie z jakiego "powodu" przełożony mecz w Rejowcu ? Bo patrząc na to, że cała kolejka gra raczej nie wydaje mi się, żeby chodziło o "stan boiska&quo

JLB
19.09.2019 20:10
Te dziadek, pokaz pierwszy klasę i zachęć resztę.

dziadek
17.09.2019 10:54
co to jest?mecz szachowy?kibice na meczu powiślakato chyba śpią,zero dopingu,zero emocji,kużwa cisza jak makiem zasiał....wstyd i obciach,ruszyć dupy i otworzyć otwory gębowea nie siedzeć jak na kiblu

robi jablonsky1
20.08.2019 16:08
A jeśli uda się przejść Poniatową, to w ćwierćfinale byśmy mieli Motor Lublin :-)

ktos
02.08.2019 12:42
Za tydzień w meczu III Rundy Pucharu na szczeblu LZPN gramy ze zwycięzcą meczu: Amator L.-R. - Mazowsze Stężyca.

ktos
18.06.2019 20:16
Wielka szkoda, że w ostatnim meczu wyszło jak wyszło. W dodatku jeszcze przeszła obok szansa na grę w barażu v-ce mistrzów B-klas o dodatkowe miejsce...

Tomb81raider
01.06.2019 17:08
chyba wzmocnić zespół po ost. meczu, jeśli się na poważnie myśli o awansie, bo w przeciwnym razie będzie MEGA ciężko... Powodzenia happy

01.06.2019 17:06
No to jutro przed 2-jką mecz "prawdy", jeśli wygra, to 1 m-sce stoi otworem, jeśli nie, to w najl. wypadku ewent. baraże v-ce mistrzów B-kl. (o ile będą). Tak czy inaczej, pasowało by nieco

25.05.2019 20:58
No i gitara, promocja do A-kl. coraz bliżej! Cisy wygrywają z Zawiszą i wszystko w tym momencie już w Naszych rękach, jak to się mówi. Wystarczy tylko postawić kropkę nad "i", super sprawa!!

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.