Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Podział punktów na koniec rundy jesiennej rezerw

Podział punktów na koniec rundy jesiennej rezerw

W niedzielę 13 listopada rezerwy Powiślaka Końskowola rozegrały ostatni mecz rundy jesiennej sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Artura Sułka zmierzyli się w 13. kolejce A-klasy, grupy 2 z Serokomlą Janowiec. Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy przez pierwsze piętnaście minut trzykrotnie starali się nam zagrozić, jednak z ich akcji nic nie wynikło. Co nie udało się gospodarzom, udało się za to żółto-niebieskim  W 15′ Oskar Gede zagrał do Damiana Bernata, który wyszedł na dobrą pozycję i szybciej od bramkarza przeciwników dobiegł do piłki, następnie podał do Rafała Szadego, a on skierował futbolówkę do pustej bramki. Dwie minuty później widzieliśmy kolejną składną akcję naszego zespołu. “Berni” podał do “Gediego”, a on do Szadego, który wyszedł jeden na jeden z golkiperem i przegrał ten pojedynek. Po chwili Damian Bernat dośrodkował z rzutu rożnego do Przemysława Czarnobila, a on strzałem z głowy nie dał szans Jakubowi Niedzieli. Po utracie drugiego gola miejscowi starali się odrobić straty. W 33′ dobrą interwencją wykazał się Damian Wójcik, natomiast w 36′ Paweł Wolszczak zaskoczył naszego bramkarza i zdobył kontaktowe trafienie. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy jeszcze akcje z obu stron, lecz finalnie po czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 2:1 dla Powiślaka.

Po zmianie stron widzieliśmy dużo walki. W 55′ miała miejsce składna akcja ekipy z Końskowoli, po której strzał Tomasza Zawiślaka obronili defensorzy. Z kolei w 67′ z uderzeniem napastnika gospodarzy poradzili sobie obrońcy żółto-niebieskich. W 72′ szybką akcję wyprowadzili rywale, a ta zakończyła się wyrównującą bramką, zdobytą przez Karola Wolskiego. Drużyna prowadzona przez trenera Artura Sułka zagubiła się takim obrotem spraw i przez ponad dziesięć minut została zepchnięta do defensywy. Pod koniec meczu obudziliśmy się i wyprowadziliśmy kilka akcji. W 89′ niecelnie uderzał Wojciech Sadurski, a w doliczonym czasie gry swoich okazji nie wykorzystali Oskar Gede i Tomasz Zawiślak. Ostatecznie Powiślak II Końskowola podzielił się punktami z Serokomlą Janowiec po remisie 2:2.

Skład Powiślaka II:
Damian Wójcik – Przemysław Czarnobil (64′ Bartosz Kowalczyk), Hubert Wójcik, Kamil Kusyk, Jakub Osiak (75′ Dominik Chechelski) – Oskar Gede, Patryk Kopiński (64′ Maciej Nowacki), Albert Bielawski (46′ Tomasz Zawiślak) – Bartłomiej Kiełczewski (64′ Wojciech Sadurski), Damian Bernat, Rafał Szady (90′ Łukasz Stępień).

13 listopada 2022, 11:00 – Janowiec | ul. Sandomierska 8
Serokomla Janowiec – Powiślak II Końskowola 2:2 (1:2)
Bramki: Paweł Wolszczak 36′, Karol Wolski 72′ – Rafał Szady 15′, Przemysław Czarnobil 18′

Żółta kartka dla Powiślaka: Przemysław Czarnobil

Sędziował: Rafał Sugier (Lublin)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt