Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Porażka na własne życzenie

Porażka na własne życzenie

W 6. kolejce Hummel IV ligi, grupy 1 rozgrywanej w sobotę 17 września Powiślak Końskowola podejmował Huragan Międzyrzec Podlaski. W mecz dobrze weszli przyjezdni, którzy już w 2′ cieszyli się ze zdobytej bramki. Wówczas Mariusz Chmielewski wykorzystał lukę pomiędzy Krystianem Gontarzem a Radosławem Kursą i w sytuacji jeden na jeden pokonał Macieja Wrzoska. Na odpowiedź żółto-niebieskich nie trzeba było długo czekać, gdyż zaledwie trzy minuty później Kamil Piasek strzałem z “pierwszej piłki” dał nam wyrównanie. Z kolei w 28′ Patryk Pakuła starał się dośrodkować ze skrzydła w nasze pole karne, jednak Radosław Kursa przy próbie interwencji niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki. Po utracie gola staraliśmy się szybko odpowiedzieć. W 32′ Damian Bernat wyszedł na dobrą pozycję po podaniu od Oskara Gede, a bramkarz przyjezdnych ruszył wysoko by interweniować. Po strzale “Berniego” odbita od golkipera piłka trafiła pod nogi Jarosława Milcza, który uderzył zbyt lekko i jego strzał zdołał wybić z linii bramkowej obrońca. Chwilę później minimalnie niecelnym uderzeniem nad bramką popisał się Kamil Piasek, a w 36′ Jarosław Milcz niecelnie lobował Wiktora Krasowskiego. W 38′ i 44′ na nasze akcje akcje próbowali odpowiedzieć goście. Wówczas strzał napastnika rywali obronił Maciej Wrzosek, a później niecelnie uderzał Mariusz Chmielewski. Ostatecznie po pierwszej połowie widniał wynik 1:2 dla Huraganu.

Po przerwie ponownie zaskoczyli nas przeciwnicy. W 50′ dośrodkowanie ze skrzydła zamienił na bramkę Mariusz Chmielewski, który zdołał uciec naszym defensorom. Dwie minuty później strzał Patryka Pakuły obronił Maciej Wrzosek, natomiast w 58′ bliski szczęścia był Jarosław Milcz, który nie zdołał wykorzystać dośrodkowania Kamila Przychodzienia, gdyż źle trafił w piłkę. W 62′ dobrą akcją popisał się również Damian Bernat, lecz niestety futbolówka po jego strzale minimalnie minęła słupek. To czego nie wykorzystali podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego, wykorzystali zawodnicy prowadzeni przez trenera Damiana Panka. W 64′ Mariusz Chmielewski raz jeszcze urwał się naszym obrońcom i skompletował hat-trick. Przy wysokim już wyniku 1:4 mieliśmy jeszcze okazje na bramki. W 75′ Damian Bernat przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem, natomiast w 77′ Kamil Warecki zdobył bramkę z około 30 metrów. W 84′ Damian Bernat trafił w słupek, a w 85′ dobrze ustawiony Rafał Szady oddał zbyt lekki strzał. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik nie wykorzystał jeszcze jednej znakomitej okazji. Kibice zgromadzeni na stadionie oraz przed monitorami z pewnością mogli tego dnia poczuć naprawdę wiele sportowych emocji. W ostatecznym rozrachunku goście byli dużo skuteczniejsi, a w związku z tym Powiślak Końskowola uległ Huraganowi Międzyrzec Podlaski 2:4.

Zapraszamy do obejrzenia pomeczowej wypowiedzi trenera Radosława Muszyńskiego.

Maciej Wrzosek – Maciej Misiurek, Krystian Gontarz (80′ Paweł Kośka), Radosław Kursa, Kamil Przychodzień (69′ Kamil Warecki) – Marcin Gil (69′ Dariusz Drzazga), Oskar Gede (65′ Rafał Szady), Kamil Piasek, Damian Bernat – Jarosław Milcz, Mateusz Kłyk (57′ Jakub Olszewski).

17 września 2022, 15:00 – Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola – Huragan Międzyrzec Podlaski 2:4 (1:2)
Bramki: Kamil Piasek 5′, Kamil Warecki 77′ – Mariusz Chmielewski 2′, 50′, 64′, Radosław Kursa 28′ (samobójcza)

Żółta kartka dla Powiślaka: Krystian Gontarz

Sędziował: Mateusz Pizoń (Lublin)