Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Porażka po zaciętym meczu w Różańcu

Porażka po zaciętym meczu w Różańcu

W czwartek 16 czerwca Powiślak Końskowola rozegrał ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Rywalem żółto-niebieskich w 12. kolejce Hummel IV ligi, grupy mistrzowskiej był Grom Różaniec. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych trenera Radosława Muszyńskiego. W 9′ Damian Bernat “obsłużył” podaniem Jakuba Prylińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, następnie minął go i zdobył bramkę. W kolejnych minutach widzieliśmy naprawdę intensywne ataki obu drużyn. Ze strony Powiślaka swoich szans próbowali Damian Bernat, Kamil Przychodzień, Jakub Pryliński i Marcin Gil, jednak żadnemu z nich nie udało się pokonać defensywy miejscowych. Grom również kilkukrotnie próbował nam zagrozić, lecz na posterunku stał świetnie dysponowany w tym meczu Michał Bicki. Niestety w 39′ gospodarze wyprowadzili groźną kontrę, przedarli się przez naszą obronę i nie dali szans naszemu golkiperowi. Pierwsza połowa zakończyła się zatem remisem 1:1.

W drugiej części tego starcia zaskoczyli nas rywale, którzy już w 47′ wykorzystali nasze błędy w kryciu i wyszli na prowadzenie. Po straconym golu ruszyliśmy do odrabiania strat. W 60′ Kamil Warecki oddał strzał, który sparował do boku bramkarz. Następnie do dobitki ruszył Marcin Gil. Bramkarz próbował jeszcze wybić piłkę z linii, jednak sędzia boczny zasygnalizował, że futbolówka całym swoim obwodem znalazła się w siatce. W tamtym momencie oba zespoły starały się o jeszcze jedno trafienie. W 83′ udało się to ekipie trenera Marka Grelaka, kiedy to Konrad Puchacz wykorzystał zagranie wzdłuż naszego pola karnego. Mimo upływającego czasu żółto-niebiescy mieli jeszcze sytuacje do wyrównania. W 85′ Jakub Kawalec zdobył bramkę z pozycji spalonej, a dwie minuty później Jakub Pryliński uderzał minimalnie niecelnie z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry świetnej kontry nie wykorzystał wspomniany “Cavani”. Ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Gromowi Różaniec 2:3.

Skład Powiślaka
Michał Bicki – Jakub Nowak (46′ Wiktor Łuczkowski), Jakub Kozak, Krystian Gontarz, Kamil Przychodzień (64′ Jakub Kawalec) – Oskar Gede (66′ Rafał Banaszek), Kamil Piasek (89′ Stefan Gołąb), Jakub Olszewski – Marcin Gil, Damian Bernat (46′ Kamil Warecki) – Jakub Pryliński.

16 czerwca 2022, 15:00 – Różaniec 27a
Grom Różaniec – Powiślak Końskowola 3:2 (1:1)
Bramki: Jakub Stefan 39′, 47′, Konrad Puchacz 83′ – Jakub Pryliński 9′, Marcin Gil 60′

Żółta kartka dla Powiślaka: Radosław Muszyński (trener)
Czerwona kartka dla Gromu: Michał Mielniczek 90+1′ (za dwie żółte)

Sędziował: Marcin Kluk (Zamość)

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt