Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Porażka z solidnym zespołem rezerw Motoru

Porażka z solidnym zespołem rezerw Motoru

W sobotę 20 sierpnia Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z rezerwami Motoru Lublin. Spotkanie od początku prowadzili gospodarze, natomiast podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego czyhali na kontry. W 34′ groźną akcję rywali przy naszym polu karnym wykorzystał Maciej Baryła, który pokonał Macieja Wrzoska. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nieskutecznie wyprowadzali akcje w ofensywie, zatem widniał wynik 0:1 dla Motoru.

Po zmianie stron w dalszym ciągu napierali przeciwnicy. Już w 47′ zmuszony do interwencji był nasz bramkarz. Siedemnaście minut później Maciej Nowakowicz dalekim podaniem zauważył Jakuba Szute, który wykorzystał błąd w naszej defensywie, wyszedł jeden na jeden z “Wrzosim” i wygrał ten pojedynek. Po utracie drugiego gola trener Muszyński zdecydował się na zmiany, które z biegiem czasu zaowocowały. W 79′ Marcin Gil został faulowany w szesnastce gospodarzy. Sędzia główny bez zawahania odgwizdał rzut karny, do którego podszedł Jarosław Milcz i pewnie pokonał golkipera miejscowych. Po tym trafieniu to nasza drużyna zaczęła przejmować inicjatywę. Swoich szans próbowali Jakub Olszewski, Marcin Gil, a także Jarosław Milcz, lecz ostatecznie nic z tego nie wynikło. Powiślak Końskowola uległ rezerwom Motoru Lublin 1:2.

Zapraszamy do przeczytania pomeczowej wypowiedzi trenera Radosława Muszyńskiego.

– Mieliśmy piłkę na 2:2, ale pozostajemy bez punktów. Szkoda, ale trzeba przyznać, że z pespektywy całego meczu Motor był jednak lepszym zespołem. Do tej 70 minuty skupialiśmy się na tym, żeby gospodarze się nie rozbujali. Wiedzieliśmy, że gramy z młodzieżą, która jednak na co dzień trenuje z drużyną seniorów. Chcieliśmy, żeby mecz jak najdłużej pozostawał zamknięty, dlatego nawet przy 0:1 dalej graliśmy swoje. Po stracie drugiego gola nie było już sensu kontynuować, dlatego musieliśmy szybko zmienić ustawienie. Zastosowaliśmy też wyższy pressing. W końcówce stworzyliśmy kilka sytuacji, dlatego jest mały niedosyt.

Skład Powiślaka
Maciej Wrzosek – Krystian Gontarz (56′ Maciej Misiurek), Jakub Kozak, Radosław Kursa, Kamil Warecki (81′ Rafał Szady) – Cezary Zdunek (78′ Oskar Gede), Rafał Stępień (59′ Jakub Olszewski), Kamil Piasek (65′ Mateusz Kłyk) – Marcin Gil, Damian Bernat (54′ Dariusz Drzazga), Jarosław Milcz.

20 sierpnia 2022, 11:00 – Lublin | Aleje Zygmuntowskie 5
Motor II Lublin – Powiślak Końskowola 2:1 (1:0)
Bramki: Maciej Baryła 34′, Jakub Szuta 54′ – Jarosław Milcz 79′ (rzut karny)

Żółta kartka dla Powiślaka: Radosław Kursa

Sędziował: Michał Siatka (Lublin)

Zdjęcia z meczu: https://tiny.pl/wx333

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt