Wymęczone zwycięstwo
Dodane przez Tomek dnia 07.09.2008 17:12
W dzisiejszym meczu klasy A, Powiślak Końskowola pokonał na własnym stadionie Zawiszę Garbów 4:3. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Już na początku bramkę dla naszej drużyny mógł strzelić Marcin Wąsiel ale po jego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę. W 7 minucie spotkania, po strzale z pola karnego, piłkę w siatce umieścił Piotrek Chabros - to jego pierwsza bramka w barwach Powiślaka. W pierwszej połowie więcej bramek nie zobaczyliśmy, mimo, że nasza drużyna miała lekką przewagę. 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy goście strzelili wyrównującego gola. Taki stan nie utrzymał się długo gdyż po dośrodkowaniu piłkę do siatki skierował Michał Tynecki. Po kolejnych 5 minutach Powiślak wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. W polu karnym faulowany był Kamil Leszczyński a "jedenastkę" pewnie wykonał Marcin Rożek. Chwilę później oglądaliśmy kolejną bramkę, tym razem dla Zawiszy. W ciągu 17 minut drugiej połowy, zawodnicy obu ekip strzelili aż 4 bramki. Na kolejną trzeba było czekać do 72 minuty. Wtedy to mocnym strzałem z ponad 25 metrów popisał się kapitan przyjezdnych i Michał Bicki musiał wyciągać piłkę z siatki. Wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami remisu. Na szczęście dla Powiślaka tak nie było. W 84 minucie spotkania, swoją drugą a jednocześnie zwycięską bramkę strzelił Marcin Rożek i po tym bardzo wyrównanym i ostrym meczu mogliśmy cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Skład Powiślaka:
Bicki M. - Leszczyński K. ( 92' Sokołowski K.), Chabora T., Mączka R., Cyman R. - Wąsiel M. ( 61' Osiak D.), Chabros P. , Saran M. ( 61' Cybula P.), Tynecki M. - Mączka Ł., Rożek M.

Powiślak Końskowola - Zawisza Garbów 4:3 (1:0)
Bramki dla Powiślaka:
7' Chabros P., 55' Tynecki M., 60' Rożek M., 84' Rożek M.
Bramki dla Zawiszy: 50' Pinkiewicz P.', 62' Plecha T., 64' Plecha T.

Sędziowie: Oniszczuk Przemysław oraz Maj Łukasz, Dubiel Paweł

Bramka na 2:1 dla Powiślaka
Bramka na 3:1 dla Powiślaka