Dopisane trzy punkty
Dodane przez Patryk20 dnia 30.09.2018 18:52

W 9. kolejce IV ligi do Końskowoli przyjechali zawodnicy MKSu Ryki. Na samym początku spotkania nie widzieliśmy konkretnych ataków po obu stronach. Dopiero w 19' indywidualną akcją popisał się Paweł Bielak, którego strzał trafił w słupek. W 24' uderzenie Mateusza Antoniaka obronił bramkarz gości. Cztery minuty później swoją okazję mieli gracze z Ryk, jednak piłka poszybowała po za bramkę. W 33' futbolówkę w polu karnym otrzymał Mateusz Kłyk, który oddał strzał. Obronił go Kałaska, lecz przy dobitce "Kłynia" nie miał już szans. Widniał wynik 1:0 dla Powiślaka. Nasz zespół złapał wiatr w żagle i potrzebował zaledwie dwóch minut by podwyższyć prowadzenie. Paweł Bielak dośrodkował z rzutu rożnego w szesnastkę rywali, a tam w idealnym miejscu znalazł się Patryk Grzegorczyk, który główką przelobował goalkeepera. Przed końcem pierwszej połowy, w 40' oraz 41' kolejno na bramkę uderzali Mateusz Kłyk oraz Mateusz Kamola. Nie zdołali oni jednak posłać piłki do siatki. Po zmianie stron w 49' jeden z naszych piłkarzy został sfaulowany w polu karnym MKSu. Do wykonania jedenastki podszedł Grzegorczyk, lecz zwycięsko ze starcia wyszedł Kałaska. Nasz defensor próbował się zreflektować w 57', jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W 61' było groźnie pod naszą bramką, lecz na posterunku stał Maksymilian Zolech. Powiślak do końca meczu miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku jednak Paweł Bielak, Mateusz Kłyk oraz Łukasz Mietlicki nie wykorzystali swoich sytuacji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 2:0.

"Dla nas najważniejsze było zwycięstwo. Musieliśmy zrehabilitować się się po dwóch ostatnich porażkach, zwłaszcza tej, w której przegraliśmy 7:0" – skomentował Łukasz Giza.

Maksymilian Zolech - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski (75 Matheus Caminha), Wiktor Bogusz (62 Damian Miazga), Adrian Dudkowski (62 Damian Rułka), Maciej Pięta, Mateusz Kamola (62 Łukasz Mietlicki) - Paweł Bielak, Mateusz Kłyk (83 Mateusz Murat).

30 września 2018, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - MKS Ryki 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Kłyk 33, Patryk Grzegorczyk 35

Żółta kartka: Kamil Leszczyński
Czerwona kartka dla MKSu: Dawid Osojca (za dwie żółte)
Niewykorzystany rzut karny: Patryk Grzegorczyk 49' (obrona bramkarza)

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)