Zaczarowany Łuków
Dodane przez Patryk20 dnia 07.10.2018 16:58

W niedzielę 7 października mierzyliśmy się na wyjeździe z Orlętami Łuków. Tuż przed meczem, na rozgrzewce miał miejsce incydent, po którym kontuzjowany został Maksymilian Zolech. Nie był on w stanie rozpocząć gry w pierwszym składzie. Był to początek złych zdarzeń. Pierwsza połowa pod względem posiadania piłki należała dla naszej drużyny, jednak oba zespoły miały swoje sytuacje bramkowe. W 22' w pole karne rywali dośrodkowywał Matheus Caminha a z głowy uderzał Patryk Grzegorczyk, lecz piłka trafiła w słupek. Cztery minuty później dobrą akcję wyprowadzili zawodnicy Orląt, po której piłka poleciała ponad bramkę. W 44' po faulu, urazu nabawił się "Mateo". Natychmiastowo ujrzeliśmy zmianę. Do przerwy widniał bezbramkowy remis. W drugiej połowie to gracze z Łukowa mieli więcej okazji strzeleckich, lecz takie pojawiały się i u Powiślaka. W 62' strzał Pawła Bielaka z główki złapał bramkarz przeciwników. Minutę później napastnik rywali trafił w słupek. Nasz goalkeeper oraz obrońcy dobrze sobie radzili. W 68' Oskar Kasperek sparował piłkę na poprzeczkę, a w 89' popisał się dobrą interwencją. Wcześniej z powodu urazu, murawę opuścił Robert Kazubski. Do końca meczu nie zdołaliśmy zdobyć gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.
Bazując na wiedzy z poprzednich lat, zawsze ciężko grało się na stadionie w Łukowie. Miało to potwierdzenie i tym razem.

"Zagraliśmy żenująco, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Sam wynik nie jest tragiczny, ale nasza gra nie była obiecująca. Szanujemy punkt zdobyty z solidnym rywalem i postaramy się o lepszy rezultat w kolejnym meczu" – skomentował trener Giza.

Oskar Kasperek - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, Sebastian Pyda - Robert Kazubski (73 Kamil Leszczyński), Wiktor Bogusz (67 Damian Miazga), Matheus Caminha (44 Łukasz Mietlicki), Maciej Pięta, Adrian Dudkowski (57 Mateusz Kłyk) - Mateusz Kamola (57 Damian Koprucha), Paweł Bielak.

7 października 2018, 15:00 - Łuków
Orlęta Łuków - Powiślak Końskowola 0:0 (0:0)