Walczy się do końca - trzy punkty jadą do Końskowoli
Dodane przez Patryk20 dnia 04.11.2018 15:09

W 14. kolejce IV ligi Powiślak grał na wyjeździe z Włodawianką Włodawa. Od początku spotkania widzieliśmy sporą rywalizację. W 25' tuż przed naszym polem karnym został sfaulowany napastnik gospodarzy. Do rzutu wolnego podszedł Jakub Bylina, a po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła to siatki. Włodawianka wygrywała 1:0. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie Powiślak mocno zmotywowany ruszył do ataku. Widzieliśmy wiele prób wyrównania, jednak dopiero w 68' Damian Koprucha zdobył bramkę z główki. Ruszyliśmy za ciosem. Pięć minut później, po lekkim zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował Paweł Bielak. Walczyliśmy do samego końca. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Damian Koprucha dostał idealną piłkę, ruszył z rajdem, a następnie w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Włodawy. Tym akcentem mecz z Włodawianką zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 1:3.

"Pojechaliśmy na trudny teren, bo we Włodawie zawsze ciężko się gra. Chciałbym podziękować chłopakom, ponieważ zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Widać było w nas wolę walki. Na pewno chcieliśmy zmazać to, co stało się tydzień temu. Jedyne co mogę, to pogratulować moim zawodnikom" - skomentował Łukasz Giza.

Oskar Kasperek - Robert Kazubski, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak - Adrian Dudkowski, Wiktor Bogusz, Damian Miazga, Maciej Pięta (90 Maciej Jakóbczyk), Łukasz Mietlicki (75 Mateusz Kłyk) - Damian Koprucha, Paweł Bielak.

4 listopada 2018, 13:00 - Włodawa
Włodawianka Włodawa - Powiślak Końskowola 1:3 (1:0)
Bramki: Jakub Bylina 25 – Damian Koprucha 68, 90+3, Paweł Bielak 73

Żółte kartki: Adrian Dudkowski, Maciej Pięta

Sędziował: Mariusz Słoboda (Zamość)