TWIERDZA KOŃSKOWOLA
Dodane przez Patryk20 dnia 11.11.2018 14:48

W ostatniej kolejce rundy jesiennej B-klasy, rezerwy Powiślaka podejmowały na własnym stadionie Zawiszę Garbów. W 5' meczu Marcin Rożek wykonywał rzut wolny, jednak piłka minęła bramkę. Pięć minut później napastnik Zawiszy wyszedł sam na sam z Maksymilianem Zolechem zdobywając bramkę na 0:1. Po stracie gola nie załamaliśmy się. Ruszyliśmy do ataku. W 18' strzał Wojciecha Sadurskiego obronił bramkarz gości. W 22' w dobrej sytuacji był Maciej Jakóbczyk, lecz i tym razem górą wyszedł goalkeeper z Garbowa. W 35' groźnie działo się w naszym polu karnym, kiedy to przeciwnicy trafili w poprzeczkę. W 43' mogło być już 0:2, jednak akcję jeden na jeden obronił Zolech. "Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". W doliczonym czasie pierwszej połowy Mateusz Murat wszedł w szesnastkę Zawiszy i zdobył bramkę wyrównującą. Po zmianie stron obie drużyny oddawały strzały. W 49' goście uderzyli w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 55' Jakóbczyk podał w pole karne do Sadurskiego a ten umieścił piłkę w siatce. Widniał wynik 2:1 dla Powiślaka. Był to bardzo zacięty mecz. W 72' mogliśmy ujrzeć groźną akcję rywali. Ostatecznie piłka minęła słupek. W 82' po lekkim zamieszaniu napastnik Zawiszy nie dał szans Zolechowi i zdobył gola. Wszyscy zgromadzeni na stadionie pogodzili się już z remisem, jednak w 93' Łukasz Stępień obsłużył ładnym podaniem Sebastiana Tusińskiego. Wyszedł on sam na sam z bramkarzem i wygrał ten pojedynek dając Powiślakowi cenne trzy punkty. Zwyciężyliśmy z Zawiszą Garbów i tym samym nie straciliśmy ani jednego punktu na własnym terenie.

Maksymilian Zolech - Przemysław Czarnobil, Jakub Stalęga, Marcin Rożek, Robert Białek (64 Sebastian Tusiński) - Hubert Wójcik, Matheus Caminha (90+1 Adam Kruk), Damian Rułka, Maciej Jakóbczyk (58 Łukasz Stępień), Mateusz Murat, Wojciech Sadurski (78 Albert Bielawski).

11 listopada 2018, 12:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - Zawisza Garbów 3:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Murat 45+1, Wojciech Sadurski 55, Sebastian Tusiński 90+3 - ? 10, ? 82

Żółta kartka: Marcin Rożek