Rewanż udany z nawiązką
Dodane przez Patryk20 dnia 17.11.2018 15:03

Mecz z Kryształem Werbkowice rozpoczął się od bramki już w 1' - Maciej Pięta znakomicie podał do Damiana Kopruchy, który wyszedł sam na sam z bramkarzem przyjezdnych i wygrał pojedynek. Nie na długo jednak cieszyliśmy się z prowadzenia. W 4' po błędzie w naszej obronie głową piłkę do siatki skierował napastnik gości. Widniał wynik 1:1. Goście chcieli pójść za ciosem, jednak minutę później dobrą interwencją wykazał się Kasperek. W 14' Damian Koprucha znalazł się w dobrej sytuacji, lecz po jego uderzeniu futbolówka minęła bramkę. Osiem minut później Mateusz Kamola dośrodkował z rzutu wolnego, gdzie w idealnym miejscu znalazł się Robert Kazubski, który zdobył bramkę z główki. Ten sam zawodnik w 33' wszedł w pole karne Kryształu i uderzył z całej siły w krótki róg podwyższając prowadzenie na 3:1. Przed końcem pierwszej części spotkania groźnie działo się jeszcze pod naszą bramką. W 43' napastnik rywali przelobował Kasperka, jednak na posterunku znalazł się Mateusz Antoniak, który wybił piłkę z linii bramkowej. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. To Powiślak przeważał. W 64' Wiktor Bogusz genialnie podał do Kopruchy, który wyszedł na czystą pozycję i po raz kolejny pokonał goalkeepera z Werbkowic. Groźną akcję wyprowadziła w 81' drużyna gości, jednak w pojedynku jeden na jeden lepszy okazał się Kasperek. Przez ostatnie dziesięć minut swoich szans próbowali jeszcze Bogusz czy Bielak lecz nie zdołali oni zmienić wyniku. Mecz zakończył się zwycięstwem Powiślaka 4:1.

"Szybko strzeliliśmy bramkę, jednak jak szybko ją zdobyliśmy, tak szybko straciliśmy. Uważam, że dużo lepiej operowaliśmy piłką i tworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Wypada się cieszyć. Zagraliśmy niezły mecz z solidnym przeciwnikiem." - skomentował Łukasz Giza.

Oskar Kasperek - Sebastian Pyda, Mateusz Antoniak, Kamil Leszczyński - Robert Kazubski, Wiktor Bogusz, Adrian Dudkowski, Maciej Jakóbczyk (46 Mateusz Kłyk), Maciej Pięta (85 Mateusz Murat) - Damian Koprucha (75 Matheus Caminha), Mateusz Kamola (56 Paweł Bielak).

17 listopada 2018, 13:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Kryształ Werbkowice 4:1 (3:1)
Bramki: Damian Koprucha 1, 64, Robert Kazubski 22, 33 – Adrian Wołoch 4

Żółta kartka: Maciej Jakóbczyk

Sędziował: Jakub Prończuk (Chełm)