Wywiad z Łukaszem Gizą przeprowadzony przez lubsport.pl
Dodane przez Patryk20 dnia 04.01.2019 12:18

Ocena rundy zdaniem trenera

"Nie ukrywam, że tak jak w poprzednim sezonie, chcieliśmy być w “czubie” tabeli. Nie ma co narzekać, czwarte miejsce to nie jest zły wynik. Aktualnie mamy trzy punkty straty do drugiego zespołu w tabeli. Przed sezonem w naszej drużynie zaszło wiele zmian, bo dołączyło do nas bodajże ośmiu nowych zawodników. Potrzebowaliśmy czasu, aby wdrożyć nasz system gry. Patrząc na wszystkie sytuacje, które miały miejsce, to była pozytywna runda. Odnieśliśmy trzy porażki i uważam, że jak na szesnaście spotkań to nie jest dużo. Wiadomo, że były mecze, z których można było wyciągnąć więcej, ale jak to w piłce, były też starcia, które mogliśmy przegrać. Także summa summarum jestem zadowolony."

Prognozy transferowe

Nabytki: "Nasze wzmocnienia będą zależne od kwestii finansowych. To finanse zadecydują o tym, czy zdołamy utrzymać aktualną kadrę, czy jednak będziemy musieli komuś podziękować, nieco odmłodzić kadrę i za mniejsze pieniądze postawić na zawodników perspektywicznych, którzy chcą się wybić. Jeżeli chodzi o pozycje potencjalnych nabytków, to chciałbym pozyskać środkowego pomocnika i obrońcę. Gdyby udało się znaleźć zawodnika na to nasze wahadło, byłoby super. Myślę, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni wszystko będzie jasne."

Ubytki: Na wiosnę nie zagra z nami Maciej Jakóbczyk, ponieważ odchodzi na służbę do wojska. Na jego miejsce musimy sprowadzić młodzieżowca. Oprócz niego Powiślaka opuszcza Matheo Caminha, któremu podziękowałem za grę. Co do innych zawodników, może być tak, że nasza sytuacja finansowa zmusi mnie do tego, bym podziękował trzem kolejnym graczom, ale wszystko okaże się w najbliższych tygodniach."

Pod poniższym linkiem znajduje się podsumowanie naszej drużyny w rundzie jesiennej przez portal lubsport.pl.

Źródło ~ lubsport.pl