Na początek remis
Dodane przez Patryk20 dnia 02.02.2019 14:34

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną Powiślak wyjechał do Świdnika by zmierzyć się z III-ligową Avią. W pierwszej połowie widzieliśmy walkę o piłkę. W 15' Rafał Giziński podał do Adriana Dudkowskiego, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Sędzia boczny pokazał jednak spalonego. W 39' ten sam zawodnik w dogodnej sytuacji oddał niecelny strzał. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem 0:0. Druga część spotkania rozpoczęła się dobrze dla naszego zespołu. W 48' z rzutu rożnego dośrodkowywał Rafał Giziński, po czym głową piłkę do siatki umieścił Patryk Grzegorczyk. Odpowiedź Avii miała miejsce niemalże dziesięć minut później. Do piłki nie wyszedł Oskar Kasperek co wykorzystał Dominik Maługa strzelając na 1:1. Jedynie sześćdziesiąt sekund trwał remis. Minutę później faulu na połowie gospodarzy nie odgwizdał arbiter, po czym Avia wyprowadziła kontrę i objęła prowadzenie. W 70' w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik rywali, lecz fenomenalną interwencją popisał się Kasperek. Decydująca akcja miała miejsce w 75' kiedy to Adrian Dudkowski otrzymał piłkę w polu karnym przeciwników i oddał strzał, po którym padła bramka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Trener Łukasz Giza testował w tym meczu pięciu zawodników.

Oskar Kasperek - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, zawodnik testowany I - zawodnik testowany II, Wiktor Bogusz, Rafał Giziński, zawodnik testowany III, Adrian Dudkowski - Damian Koprucha, Paweł Bielak oraz Mateusz Kłyk, Sebastian Pyda, Maciej Pięta, Damian Rułka, Mateusz Murat, dwóch zawodników testowanych.

2 lutego 2019, 11:30 - Świdnik
Avia Świdnik - Powiślak Końskowola 2:2 (0:0)
Bramki: Dominik Maluga 59, Krystian Mroczek 60 - Patryk Grzegorczyk 48, Adrian Dudkowski 75