Zabójczy początek spotkania
Dodane przez Patryk20 dnia 09.02.2019 23:19

W sobotę 9 lutego Powiślak rozegrał swój drugi sparing w okresie przygotowawczym. Początek meczu nie należał do naszej drużyny. Już w 2' po błędzie w defensywie bramkę zdobyli przeciwnicy. Podobna sytuacja miała miejsce dwie minuty później, po której widniał już wynik 0:2. Przez całą pierwszą połowę nasz zespół nie mógł się odnaleźć i popełniał wiele błędów. W 20' Mateusz Kamola ładnym podaniem obsłużył Damiana Kopruche, który pokonał bramkarza Gryfu. Mimo zdobytej bramki kontaktowej, cztery minuty później po raz kolejny piłkarze z Policznej wdarli się w nasze pole karne i umieścili piłkę w siatce po krótkim słupku. W 36' okazję strzelecką miał jeszcze Koprucha, który z rzutu wolnego trafił w spojenie. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 1:3. W drugiej połowie nieco się obudziliśmy, jednak nie zdołaliśmy odwrócić losów spotkania. W 60' Mateusz Murat dostał piłkę z pola i uderzył na wysokości dwudziestego metra trafiając pod okienko. Była to decydująca bramka. Wynik do końca meczu się nie zmienił i niespodziewanie odnieśliśmy porażkę 2:3.

W tym meczu w dalszym ciągu testowało się pięciu graczy.

"Wynik w tym momencie mnie nie martwi, bo nie jest najważniejszy, ale bardziej mnie zastanawia to, jak zagraliśmy na początku. W naszej grze było strasznie dużo niedokładności. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była fatalna przede wszystkim przez złe podania. W drugiej połowie lepiej operowaliśmy piłką, jednak w dalszym ciągu sporo brakowało do ideału." ~ Łukasz Giza.

Oskar Kasperek - Mateusz Antoniak, Patryk Grzegorczyk, zawodnik testowany I (46 zawodnik testowany III) - Robert Kazubski (46 zawodnik testowany IV), Wiktor Bogusz, zawodnik testowany II, Adrian Dudkowski (56 Mateusz Murat), Maciej Pięta - Damian Koprucha, Mateusz Kamola (46 zawodnik testowany V).

9 lutego 2019, 18:00 - Puławy (MOSIR)
Powiślak Końskowola - Gryf Policzna 2:3 (1:3)
Bramki dla Powiślaka: Damian Koprucha 20, Mateusz Murat 60