Pierwsze sparingowe zwycięstwo
Dodane przez Patryk20 dnia 23.02.2019 15:52

W sobotę 23 lutego Powiślak rozegrał mecz towarzyski z Opolaninem Opole Lubelskie. Sam początek należał do przeciwników, którzy rozgrywali piłkę. W dalszej części spotkania to nasza drużyna przejęła inicjatywę. W 44' jeden z zawodników testowanych wyszedł sam na sam z bramkarzem z Opola Lubelskiego i zdobył bramkę "do szatni". Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 52' po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkę z główki zdobył Patryk Grzegorczyk. Na odpowiedź rywali nie trzeba było jednak długo czekać. Minutę później jeden z zawodników gości dograł w pole karne, a drugi wykończył akcję strzałem po ziemi. Widniał wynik 2:1. W 64' Oskar Leszczyński ładnym podaniem obsłużył Damiana Kopruche, który podwyższył prowadzenie. W 80' ręką we własnym polu karnym zagrał Maciej Pięta. Sędzia wskazał na "wapno" a jedenastkę wykorzystał napastnik Opolanina. Zaledwie cztery minuty później golem odpowiedział Wiktor Bogusz. Mecz zakończył się premierowym zwycięstwem Powiślaka 4:2.

W tym sparingu trener Łukasz Giza testował trzech zawodników.

"Zanotowaliśmy bardzo słaby początek, ale z czasem nasza gra zaczęła lepiej wyglądać. Do ideału jeszcze wiele brakuje, więc przed nami dużo pracy, ale sam sparing odbieram pozytywnie, bo udało nam się strzelić w nim cztery bramki" – mówi Łukasz Giza.

Skład Powiślaka
Maksymilian Zolech (46 Oskar Kasperek) - Sebastian Pyda, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak - zawodnik testowany I (46 Maciej Pięta), Wiktor Bogusz, Rafał Giziński, Adrian Dudkowski (46 zawodnik testowany III), Oskar Leszczyński - Damian Koprucha, zawodnik testowany II.

23 lutego 2019, 13:00 - Puławy (KEN)
Powiślak Końskowola - Opolanin Opole Lubelskie 4:2 (1:0)
Bramki: ? 54, ? 80 (rzut karny) – zawodnik testowany 44, Patryk Grzegorczyk 52, Damian Koprucha 64, Wiktor Bogusz 83

Zdjęcia z meczu
Powtórka meczu