Powtórka z rozrywki
Dodane przez Patryk20 dnia 05.05.2019 21:08

W niedzielę 5 maja rezerwy Powiślaka grały na wyjeździe z Jaworzanką Rogów. Od początku spotkania to nasza drużyna przeważała. W 14' rzut wolny wykonywał Mateusz Murat, jednak jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Dwie minuty później Łukasz Stępień oddał strzał, który trafił w obrońcę. W 23' Cezary Gogacz wyszedł do piłki na 30. metr i zażegnał niebezpieczeństwo, lecz zawodnik rywali wleciał w niego z ogromną siłą. Skutkiem tego była kontuzja i niemożność dokończenia tego meczu. Mimo ataków Powiślaka, do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron drużyna Michała Bickiego wyszła odmieniona i co chwile stwarzała groźne sytuacje pod polem karnym przeciwników. W 55' faulowany w szesnastce Jaworzanki był Wojciech Sadurski. Do piłki podszedł Jakub Stalęga i pewnie umieścił ją w siatce. Trzy minuty później arbiter odgwizdał kolejny rzut karny na Sadurskim. Raz jeszcze jedenastkę wykonywał Stalęga, jednak tym razem strzał obronił bramkarz. Mimo tego sędzia główny nakazał powtórzenie tego karnego, gdyż goalkeeper z Rogowa przed czasem wyszedł przed linię bramkową. Tym razem egzekutorem był Damian Rułka, który podwyższył prowadzenie na 0:2. W 63' Łukasz Stępień otrzymał podanie od Dominika Wawra, wykonał zwód i uderzył z dystansu zdobywając spektakularną bramkę. W 65' zawodnik gospodarzy otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzy minuty później mogliśmy zobaczyć dwójkową akcję Daniela Krzysztoszka oraz Mateusza Murata. Krzysztoszek zagrał do Murata, który uderzył po długim rogu. Było już 0:4. W 69' Sadurski uderzył, bramkarz odbił, a Hubert Wójcik z główki umieścił futbolówkę w siatce. Minutę później ten sam zawodnik otrzymał podanie od Krzysztoszka, następnie minął bramkarza i po raz kolejny zdobył gola. W 75' obrońca rywali sfaulował naszego zawodnika w sytuacji jeden na jeden, po czym otrzymał czerwoną kartkę. Jaworzanka grała już w dziewięciu. Na zakończenie meczu Wojciech Sadurski po podaniu od Krzysztoszka uderzył na bramkę i piłka wpadła pod bramkarzem do siatki. Powiślak zdobył w drugiej połowie aż siedem goli i wywiózł z Wilkowa trzy punkty.

Cezary Gogacz (25 Patryk Suszek) - Bartłomiej Lewtak (75 Robert Białek), Jan Reniuszek, Jakub Stalęga, Dominik Wawer - Hubert Wójcik (70 Piotr Wójcik), Damian Rułka, Daniel Krzysztoszek (82 Adrian Płowaś), Łukasz Stępień (71 Albert Bielawski) - Wojciech Sadurski, Mateusz Murat.

5 maja 2019, 11:00 - Wilków
Jaworzanka Rogów - Powiślak II Końskowola 0:7 (0:0)
Bramki: Jakub Stalęga 55 (rzut karny), Damian Rułka 58 (rzut karny), Łukasz Stępień 63, Mateusz Murat 68, Hubert Wójcik 69, 70, Wojciech Sadurski 82

Żółta kartka: Daniel Krzysztoszek
Czerwone kartki rywali: Jakub Kęcik 65' (za dwie żółte), Marcin Charchuła 75' (za faul)