Cenne trzy punkty
Dodane przez Patryk20 dnia 12.05.2019 20:12

Spotkanie z SKSem Leokadiów zapowiadało się na typowy mecz walki. Tak i też było. W 11' Jakubowi Stalędze przydarzył się błąd, po którym wynikła niebezpieczna kontra gości. Ostatecznie jednak rywale oddali niecelny strzał. Minutę później napastnik SKSu chybił na pustą bramkę Powiślaka. W 23' Mateusz Murat podał do Wojciecha Sadurskiego, a on uderzył, lecz zamarkował obrońca. W 35' Marcin Rożek wykonywał rzut wolny z około 18. metrów. Uderzył idealnie i piłka znalazła się w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Oba zespoły atakowały. W 65' Wojciech Sadurski został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Łukasz Giza, jednak jego intencje wyczuł bramkarz i obronił strzał. Po raz kolejny prawdziwe okazało się przysłowie "niewykorzystane sytuację lubią się mścić". W 70' napastnik z Leokadiowa uderzył z dystansu zdobywając bramkę. Widniał wynik 1:1. Po utracie gola Powiślak ruszył do ataku. W 74' Giza otrzymał dalekie podanie, dobrze wyszedł i próbował lobować bramkarza, jednak futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę. Trzy minuty później Jakub Stalęga trafił w słupek. Idealną sytuację miał w 81' Daniel Krzysztoszek, który w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczkę. W 89' Oskar Leszczyński wypuścił w tempo Łukasza Gize, a on wyszedł jeden na jeden i nie pomylił się. Zdobył bramkę, która ostatecznie dała rezerwom Powiślaka cenne trzy punkty.

Michał Bicki - Przemysław Czarnobil, Marcin Rożek, Jakub Stalęga, Jan Reniuszek - Hubert Wójcik (46 Oskar Leszczyński), Damian Rułka, Daniel Krzysztoszek, Sebastian Tusiński (55 Łukasz Giza) - Wojciech Sadurski, Mateusz Murat (82' Łukasz Stępień).

12 maja 2019, 18:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - SKS Leokadiów 2:1 (1:0)
Bramki: Marcin Rożek 35, Łukasz Giza 89 - Jacek Banaś 70

Żółte kartki: Damian Rułka, Łukasz Stępień
Niewykorzystany rzut karny: 65' Łukasz Giza (obrona bramkarza)