Bramki a'la "swojaki"
Dodane przez Patryk20 dnia 19.05.2019 00:12

W sobotnie popołudnie Powiślak rozgrywał na wyjeździe mecz z Victorią Żmudź. W 5' Robert Kazubski podał do Damiana Kopruchy, który oddał niecelny strzał. Pięć minut później przed szansą zdobycia bramki stanął po raz kolejny Koprucha. Niestety jego strzał z rzutu wolnego minął poprzeczkę. W dalszej części spotkania zaczęli atakować gospodarze. W 13' główka napastnika rywali przeleciała obok bramki Bickiego. W 21' piłkarz Victorii był bliski dania prowadzenia swojemu zespołowi, jednak trafił w poprzeczkę. W 31' Marcin Gil dostał podanie od Michała Bickiego. Następnie wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i oddał strzał. Goalkeeper obronił to uderzenie, a piłka trafia do Macieja Pięty, który spudłował na pustą bramkę. Dwie minuty później widzieliśmy jeszcze jedną dobrą akcję Powiślaka. Damian Koprucha okiwał rywali i oddał strzał z dobrej pozycji, który minimalnie minął słupek. Tuż przed przerwą akcję mieli jeszcze przeciwnicy, lecz nic z tego nie wynikło. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 0:0. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy obie drużyny zacięcie próbowali zdobyć gola.W 60' udało się to gospodarzom. Mateusz Antoniak zagrał do Daniela Krzysztoszka przy pressingu rywali. Krzysztoszek próbował wybić piłkę, lecz trafił w przeciwnika, po czym futbolówka odbiła się i wpadła do siatki. Ruszyliśmy do odrabiania strat. W 65' sfaulowany w polu karnym przeciwników został Robert Kazubski. Do piłki podszedł Koprucha i pokonał rywala. Widniał wynik 1:1. Zaledwie trzy minuty później przydarzyły się błędy w naszej defensywie co wykorzystali rywale i wyszli sam na sam z Michałem Bickim, po czym podwyższyli prowadzenie. Nasza drużyna starała się jeszcze wyrównać, jednak ostatecznie Powiślak przegrał z Victorią 2:1.

"Obie bramki straciliśmy w kuriozalny sposób. Szkoda, bo w pierwszej połowie prezentowaliśmy się nieźle i stworzyliśmy sobie trzy bardzo dobre, jak nie stuprocentowe sytuacje. Natomiast po przerwie za długo graliśmy długimi podaniami, co w tym meczu mijało się z celem. Pogoda sprzyjała, więc śmiało mogliśmy próbować rozgrywać futbolówkę po ziemi. Tym bardziej że obu zespołom nie grozi już spadek ani awans. Niestety wyglądało to tak, jakbyśmy bali się grać w piłkę. O to mam małe pretensje do zawodników. Nie powinniśmy tego spotkania przegrać, ale stało się i tyle. Trzeba szybko się podnieść i dalej trenować." - skomentował Łukasz Giza.

Michał Bicki - Robert Kazubski, Mateusz Antoniak, Daniel Krzysztoszek, Michał Łukaszuk (74 Mateusz Kamola) - Wiktor Bogusz, Oskar Leszczyński (74 Mateusz Murat), Rafał Giziński (67 Dawid Kuśmierz) - Maciej Pięta, Damian Koprucha, Marcin Gil (54 Valeriy Nickitchuk).

18 maja 2019, 16:00 - Żmudź
Victoria Żmudź - Powiślak Końskowola 2:1 (0:0)
Bramki: Piotr Lecki 60, Jurij Furta 68 – Damian Koprucha 65 (rzut karny)