Po ciężkim meczu trzy punkty na koncie Powiślaka
Dodane przez Patryk20 dnia 09.06.2019 22:47

W niedzielę 9 czerwca rezerwy Powiślaka podejmowały na własnym stadionie Dąbrowiaka Dąbrowę Wronowską. Od samego początku spotkania wiele sytuacji bramkowych miała drużyna Michała Bickiego. W 9' dobry strzał z dystansu Marcina Rożka minął poprzeczkę rywali. Minutę później Robert Białek otrzymał podanie od Wojciecha Sadurskiego, a następnie oddał strzał, który przeleciał obok słupka. W 12' Wojciech Sadurski uderzał z dystansu, lecz futbolówka i tym razem minimalnie minęła słupek. Sadurski blisko dziesięciu minut później stanął w idealnej sytuacji do zdobycia bramki, jednak po raz kolejny trafił w słupek. Dobijać próbował jeszcze Sebastian Tusiński, lecz niecelnie. Po wielu zmarnowanych okazjach, po przerwie widniał bezbramkowy remis. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 51' ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca Dąbrowiaka. Sędzia główny wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Jakub Stalęga i oddał strzał, który obronił bramkarz przyjezdnych. Wciąż widniał wynik 0:0. W 60' po wielu próbach bramkę z główki zdobył Albert Bielawski. Mimo to sześć minut później było już 1:1 po naszym błędzie w wyprowadzeniu piłki. W 68' dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Mateusza Murata, który w ciężkiej sytuacji umieścił piłkę w siatce. W 83' Łukasz Stępień podał do Przemysława Czarnobila, a on oddał lekki strzał, który po błędzie bramkarza trafił do bramki. Na zakończenie, w 89' mogliśmy zobaczyć składną akcję naszego zespołu. Ostatecznie Stępień podał do Bielawskiego, a on ustalił wynik meczu. Powiślak zwyciężył z Dąbrowiakiem Dąbrowa Wronowska 4:1.

Maksymilian Zolech - Przemysław Czarnobil (90 Jan Reniuszek), Marcin Rożek, Jakub Stalęga, Dominik Wawer (90 Bartłomiej Lewtak) - Robert Białek, Damian Rułka, Albert Bielawski, Hubert Wójcik (63 Łukasz Stępień) - Sebastian Tusiński (37 Mateusz Murat), Wojciech Sadurski.

9 czerwca 2019, 16:00 - Końskowola
Powiślak II Końskowola - Dąbrowiak Dąbrowa Wronowska 4:1 (0:0)
Bramki: Albert Bielawski 60, 89, Mateusz Murat 68, Przemysław Czarnobil 83 - ? 66