Drugi podział punktów z rzędu
Dodane przez Patryk20 dnia 02.09.2019 22:41

Starcie pomiędzy Powiślakiem Końskowola a Granitem Bychawa rozpoczęło się od natarć naszego zespołu. Nie zobaczyliśmy jednak wielu klarownych sytuacji. W 11' dośrodkowanie Iwana Litwiniuka przechwycił bramkarz gości, natomiast minutę później strzał rywali wybił nad poprzeczkę Jakub Zolech. Zdecydowanie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 19' Kamil Piotrowski, którego uderzenie z główki obronił goalkeeper z Bychawy. Następnie minuta po minucie uderzali Marcin Gil oraz Damian Koprucha, lecz bez rezultatu. W 39' napastnik Granitu podjął próbę przelobowania naszego bramkarza, jednak futbolówka minęła poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania inicjatywę przejęli goście. W 55' jedną z groźniejszych akcji zażegnał Rafał Banaszek. Dziesięć minut później dobry strzał przeciwników w znakomitym stylu obronił Zolech. Mimo ataków podopiecznych Łukasza Gieresza, swoje okazje mieli także piłkarze Łukasza Gizy. W 67' "Gilo" popisał się dobrym rajdem, a następnie podał do Litwiniuka, który oddał niecelny strzał. W 81' oraz 82' swoich sił próbowali Maciej Pięta i Damian Koprucha, lecz lepszy okazał się Zawiślak. W samej końcówce oba zespoły mogły przechylić wynik na swoją korzyść. W 87' Mateusz Antoniak wyszedł w idealnej sytuacji z goalkeeperem przyjezdnych, jednak zamiast strzelać, podał i stracił piłkę. Mimo tego arbiter ostatecznie odgwizdał pozycję spaloną. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na nasze szczęście rywale trafili w poprzeczkę. Po meczu walki Powiślak zremisował z Granitem Bychawa 0:0.

"To był naprawdę trudny mecz i należy przyznać, że to goście stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. Początek tego nie zapowiadał, bo do 25. minuty graliśmy naprawdę nieźle. Mieliśmy m.in. dobrą akcję Kamila Piotrowskiego, który strzelał głową na bramkę rywali, ale goalkeeper Granitu to wybronił. Im dalej, tym było nam coraz ciężej. Przeciwnicy doszli do głosu i po przerwie to oni przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. W końcówce jednak ponownie nieźle się prezentowaliśmy i po naszych bardzo dobrych akcjach mogliśmy coś strzelić. Szanujemy na pewno punkt i teraz możemy trochę odetchnąć." - skomentował trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Rafał Banaszek, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk - Krystian Kobus (56' Przemysław Sobolewski), Damian Koprucha (90+1' Dawid Bartoś), Marcin Gil (75' Mateusz Kamola).

31 sierpnia 2019, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Granit Bychawa 0:0 (0:0)