Na kłopoty Damian Koprucha
Dodane przez Patryk20 dnia 09.09.2019 21:27

W niedzielę 8 września Powiślak zmierzył się na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj. Od początku spotkania to drużyna Łukasza Gizy dłużej utrzymywała się przy piłce. W 11' niecelny strzał z główki oddał jeden z naszych napastników. Trzy minuty później to rywale mieli swoją okazję, lecz niebezpieczeństwo zażegnał Rafał Banaszek. W 18' Krystian Kobus okiwał defensorów Łady i oddał strzał, który jednak nie zaskoczył bramkarza. Widzieliśmy wiele okazji strzeleckich, lecz jedną z najlepszych miał Mateusz Łakomy z rzutu wolnego. Jego uderzenie zaskoczyło Szaware i minimalnie minęło słupek. W 34' oraz 38' pewnie interweniował Jakub Zolech. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Zaczęli gospodarze, którzy oddawali strzały w 47' oraz 50'. W 51' Iwan Litwiniuk uderzył niecelnie z ostrego kąta. Dwie minuty później faulowany w polu karnym rywali był Marcin Gil. Sędzia główny bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Damian Koprucha i pewnie pokonał goalkeepera miejscowych. Widniał wynik 0:1, jednak nie cieszyliśmy się nim zbyt długo. W 58' Łada dośrodkowała w nasze pole karne. Zolech próbował interweniować, lecz minęła go piłka, a Patryk Dorosz trafił do pustej bramki. Oba zespoły nacierały i próbowały wyjść na prowadzenie. W 89' Jakub Pryliński dośrodkował do Kopruchy, który popisał się pięknym strzałem zdobywając bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry mogło jednak paść wyrównanie. Bohaterem okazał się Jakub Zolech, który fenomenalnie obronił strzał z główki napastnika rywali. Ostatecznie Powiślak zwyciężył z Ładą Biłgoraj 1:2 i tym samym zdobył pierwszy komplet punktów na wyjeździe.

"To my prowadziliśmy grę w tym meczu i mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki oraz kreowaniu sytuacji. W pierwszej połowie Łada Biłgoraj zagrażała nam głównie po stałych fragmentach gry, których miała całkiem sporo. Nam natomiast przytrafiło się sporo błędów, ale taki jest sport. Ważne, że te pomyłki nie kończyły się utratą bramki. Po przerwie spotkanie nieco bardziej się wyrównało, a gola straciliśmy w sytuacji, w której niby nic się nie działo. Dobrze jednak, że udało się strzelić na 2:1 i chwała chłopakom za kolejne trzy punkty, które są bardzo ważne. Pojawiło się też parę naprawdę niezłych momentów w naszej grze i możemy z tego tylko się cieszyć, choć dalej musimy szlifować formę." - skomentował trener Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Rafał Banaszek (66' Adrian Dudkowski), Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk (84' Mateusz Kamola) - Damian Koprucha (90+4' Mateusz Murat), Krystian Kobus (66' Jakub Pryliński), Marcin Gil.

8 września 2019, 16:00 - Biłgoraj
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola 1:2 (0:0)
Bramki: Patryk Dorosz 58′ – Damian Koprucha 53′ (rzut karny), 89′

Żółta kartka dla Powiślaka: Rafał Banaszek

Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin)