Festiwal niewykorzystanych okazji
Dodane przez Patryk20 dnia 05.10.2019 23:42

Od początku meczu z Unią Hrubieszów to Powiślak dominował. Już w 2' prowadzenie naszej drużynie mógł dać Krystian Kobus, który za długo zwlekał z uderzeniem i wyprzedził go bramkarz. Praktycznie minuta po minucie widzieliśmy akcje bramkowe. Swoich okazji nie wykorzystali m.in wspomniany Kobus, a także Sławomir Radzikowski czy Jakub Pryliński. Jedna z nich miała miejsce w 18' kiedy to Pryliński "wygonił" bramkarza w róg szesnatski, następnie podał wzdłuż linii gdzie na pustą bramkę minął się z piłką Radzikowski. Mimo wielu szans pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania festiwal niewykorzystanych okazji trwał w najlepsze co musiało się zemścić. W 61' Maciej Pięta popełnił błąd we własnym polu karnym co wykorzystał Bartłomiej Greniuk zabierając piłkę i oddając mocny strzał, który znalazł się w siatce. Niezbyt długo cieszyli się gracze z Hrubieszowa, gdyż minutę później Iwan Litwiniuk dośrodkował z rzutu rożnego do Radzikowskiego, który z główki umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczkę. Po wyrównaniu ekipa Łukasza Gizy dalej atakowała. W 78' Mateusz Kamola idealnie zagrał do Damiana Kopruchy, który uderzył z główki, a piłka po rękach bramkarza trafiła jeszcze w poprzeczkę. Mimo wielu starań i faktu, iż Unia grała od 72' w dziesiątkę, Powiślak ostatecznie wywiózł z Hrubieszowa tylko punkt.

"Uważam, że zremisowaliśmy mecz, który powinniśmy bezwzględnie wygrać. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji i o jedną rzecz mogę mieć pretensje do swoich zawodników. Chodzi mi o zadziorność i chęć zdobywania bramek. Gdybyśmy prowadzili po pierwszej połowie 3:0, to nikt w Hrubieszowie nie mógłby się obrazić. Na pewno szkoda, bo uciekły nam dwa punkty. Unii Hrubieszów trzeba oddać to, że walczyła i pokazała charakter, jednak takie spotkania powinniśmy zdecydowanie wygrywać. Liczę na to, że w kolejnych meczach nasza gra będzie poparta większą skutecznością." - tak po meczu wypowiedział się trener Giza.

Michał Bicki - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Daniel Krzysztoszek - Maciej Pięta (87' Sebastian Pyda), Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk - Jakub Pryliński (46' Damian Koprucha), Krystian Kobus (60' Marcin Gil), Sławomir Radzikowski (70' Mateusz Kamola).

5 października 2019, 15:00 - Hrubieszów
Unia Hrubieszów - Powiślak Końskowola 1:1 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Greniuk 61′ – Sławomir Radzikowski 62′

Żółte kartki dla Powiślaka: Mateusz Antoniak, Adam Mróz (na ławce rezerwowych)
Czerwona kartka dla Unii: Mariusz Podgórski 72′ (za drugą żółtą)

Sędziował: Maciej Wieliczuk (Biała Podlaska)