Zapowiedź ćwierćfinału Pucharu Polski
Dodane przez Patryk20 dnia 07.10.2019 10:30

Tylko dwa dni przerwy mieli piłkarze Powiślaka po ligowym meczu z Unią Hrubieszów. Już we wtorek 8 października nasz zespół zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski LZPN z przedstawicielem III ligi - Motorem Lublin. Nasi rywale wbrew spekulacjom i postawionym celom nie zaczęli tego sezonu zbyt dobrze. Aktualnie po jedenastu kolejkach zajmują 5. miejsce w tabeli z bliansem czterech zwycięstw, pięciu remisów i dwóch porażek. W ostatnim meczu wygrali w derbach z Wisłą Puławy 4:1.

Dla przypomnienia w IV rundzie Pucharu Polski Powiślak zwyciężył po serii rzutów karnych ze Stalą Poniatowa 3:5 (3:3 w regulaminowym czasie). Motor jako III-ligowiec dołącza dopiero teraz. Ciekawą statystyką jest fakt, iż czwarty rok z rzędu będziemy mierzyć się z zespołem z Koziego Grodu. Pierwsze spotkanie miało miejsce w ćwierćfinale w sezonie 2016/17, kiedy ulegliśmy 0:1. Rok później, tym razem w półfinale, wygraliśmy 1:0. W sezonie 2018/19 w 1/4 rozgrywek znacząco przegraliśmy 0:7.

Pamiętajmy, że mimo gorszej formy przeciwników to Motor jest znaczącym faworytem. Mimo to Powiślak na pewno się nie podda i będziemy mogli zobaczyć emocjonujące spotkanie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej w Końskowoli. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:15.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski LZPN

Środa, 25.09 o 15:45
Granit Bychawa - Avia Świdnik 2:3
Lewart Lubartów - Stal Kraśnik 0:0 (rzuty karne 4:3)
Świdniczanka Świdnik - Wisła Puławy 0:5

Wtorek, 08.10 o 15:15
Powiślak Końskowola - Motor Lublin

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie