Porażka w ostatniej minucie
Dodane przez Patryk dnia 08.02.2020 22:56

W sobotnie popołudnie Powiślak Końskowola rozgrywał mecz towarzyski przeciwko drużynie Prochu Pionki. W 1' spotkania ujrzeliśmy dwójkową akcję Marcina Gila i Sławomira Radzikowskiego. "Gilo" zagrał do "Radzia", który w tempo odegrał futbolówkę, a Gil niewiele się pomylił uderzając w słupek. Minutę później po kontrataku drużyny z Pionek rywale oddali groźny strzał. W 20' po niebezpiecznym upadku Marcina Gila na boisku zastąpił go Jakub Pryliński, który niemalże od razu po wejściu nie trafił na pustą bramkę. Pierwsza połowa opiewała w akcje strzeleckie obu zespołów, jednak utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie meczu ekipa Łukasza Gizy miała dużą przewagę w posiadaniu piłki nie pozwalając rywalom na wdarcie się w swoje pole karne. Przeciwnicy jedną z dwóch akcji mieli w 59' kiedy to w dobrym stylu strzał obronił Jakub Zolech. Po stronie Powiślaka dwie sytuacje jeden na jeden zmarnował Pryliński, który w 62' przedarł się przez defensywę, następnie za długo zwlekał z uderzeniem i dogonił go obrońca blokując strzał; a także w 77' po podaniu Przemysława Sobolewskiego nie trafił w bramkę. Sam na sam z bramkarzem wyszedł również Krystian Kusal, lecz lepszy okazał się goalkeeper Prochu. W 90' po fatalnej stracie w środku pola rywale wyszli jeden na jeden z Zolechem i wykorzystali okazję uderzając płasko w długi róg. Ostatecznie sparing zakończył się porażką naszego zespołu 0:1.

Skład Powiślaka
Michał Bicki (46' Jakub Zolech) - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy (66' Sławomir Radzikowski), Kamil Piotrowski - Krystian Kusal, Rafał Banaszek, Adrian Dudkowski (46' Mateusz Murat), Maciej Pięta - Marcin Gil (20' Jakub Pryliński), Przemysław Sobolewski, Sławomir Radzikowski (46' Mateusz Kamola).

8 lutego 2020, 14:00 - Puławy (KEN)
Powiślak Końskowola - Proch Pionki 0:1 (0:0)
Bramki: Erwin Kisiel 90'

Sędziował: Karol Kowalski (Lublin)

Zdjęcia z meczu
Instagram