Wyższość klasy rywali
Dodane przez Patryk20 dnia 29.02.2020 17:25

W sobotnim sparingu mierzyliśmy się z III-ligową Wisłą Puławy. Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak jak można było się spodziewać drużyna gospodarzy potrafiła wykorzystać nasze błędy. W 19' po stracie w ataku Wisła ruszyła z szybką kontrą. Szymon Stanisławski dograł w pole karne do Łukasza Kacprzyckiego, który uderzył z pierwszej piłki i zdobył bramkę. Tuż przed końcem pierwszych czterdziestu pięciu minut rywale wykonywali rzut rożny. Główkował Mateusz Pielach, a Damian Koprucha próbował interweniować, jednak na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się w siatce.
W drugiej połowie dominację przejęła drużyna puławskiej Wisły. W 53' strzał na bramkę Bickiego oddał Przemysław Skałecki. "Biba" obronił to uderzenie, lecz dobrze ustawiony Tomasz Zając dobiegł do piłki i ustalił wynik meczu. Mimo porażki 3:0 nasz zespół może wyciągnąć z tego starcia sporo pozytywów.

"Mogliśmy spodziewać się porażki, aczkolwiek wynieśliśmy bardzo dużo pozytywów z tego meczu. Nie stanęliśmy tylko z tyłu i nie broniliśmy się. Próbowaliśmy rozgrywać, grać w piłkę i stwarzać sobie sytuacje. Do dwudziestego metra wyglądało to naprawdę poprawnie, natomiast później mieliśmy pewne problemy. Nie ma co się oszukiwać, Wisła Puławy jest poukładanym zespołem, więc łatwo o dobre okazje nie było. Uważam, że mam na tyle świadomych zawodników, dzięki czemu mogliśmy troszeczkę zmienić swoją taktykę i pójść mocniej do przodu na jeszcze bardziej ofensywny styl, po którym było widać, że chcemy grać. Nie do końca przyniósł on jednak efekty. Jest to swego rodzaju nauczka i sprawdzian dla chłopaków na tle mocniejszego przeciwnika, czy są w stanie pograć wyżej. Powiem szczerze, że momentami bardzo fajnie to wyglądało. Mimo porażki moja ocena jest jak najbardziej pozytywna. Z Wisłą planujemy nawiązać współpracę i myślę, że takie sparingi, z tak wymagającym rywalem będziemy grali nie tak rzadko, jak do tej pory, tylko co pół roku." - podsumował trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech (46' Michał Bicki) - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski (60' Krystian Kusal) - Krystian Kusal (46' Krystian Kobus), Rafał Banaszek (46' Jan Wankiewicz), Adrian Dudkowski (81' Mateusz Murat), Maciej Pięta - Sławomir Radzikowski (46' Jakub Pryliński), Damian Koprucha (60' Przemysław Sobolewski), Marcin Gil (72' Sławomir Radzikowski).

29 lutego 2020, 15:00 - Stadion MOSiR Puławy
Wisła Puławy - Powiślak Końskowola 3:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Kacprzycki 19′, bramka samobójcza 43′, Tomasz Zając 53′

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)