Garbarnia II lepsza od rezerw Powiślaka
Dodane przez Patryk dnia 27.07.2020 22:15

W niedzielę 26 lipca rezerwy Powiślaka rozegrały mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego przeciwko drużynie Garbarni II Kurów. W 9' spotkania gospodarze wyprowadzili kontratak, w którym wykorzystali błąd w naszej defensywie, czego konsekwencją była utrata gola. Piętnaście minut później Damian Rułka dośrodkował z rzutu wolnego do Sławomira Radzikowskiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. W 27' ten sam zawodnik mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi lecz tym razem piłkę złapał golkiper miejscowych. W 37' Garbarnia raz jeszcze wykorzystała błąd w obronie Powiślaka i zdobyła bramkę na 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Tuż po przerwie, bo w 51' zespół z Kurowa wykonywał rzut rożny. Przy tej akcji dośrodkowanie na bramkę zamienił Sebastian Chabros. Przy dwubramkowej przewadze gospodarzy Powiślak próbował odpowiedzieć, lecz w dalszym ciągu napierała Garbarnia. Udało się to jednak w 65' kiedy to po faulu na Łukaszu Stępniu arbiter odgwizdał rzut wolny. Do futbolówki podszedł Damian Rułka i pewnie zdobył gola. Bramka dała nieco wiatru w żagle, jednak od 82' Powiślak był zmuszony grać w dziesięciu po drugiej żółtej kartce Patryka Kopińskiego. W 88' Garbarnia po akcji na skrzydle zdobyła czwartą bramkę i ustaliła wynik meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 4:2.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz - Przemysław Czarnobil, Jan Reniuszek, Jakub Stalęga (57' Hubert Wójcik), Jakub Osiak (60' Dominik Wawer) - Jan Sadurski (36' Sebastian Tusiński), Damian Rułka, Patryk Kopiński, Mateusz Murat (57' Piotr Wójcik), Albert Bielawski (68' Michał Bicki) - Sławomir Radzikowski (40' Łukasz Stępień).

26 lipca 2020, 18:00 - Kurów
Garbarnia II Kurów - Powiślak II Końskowola 4:2 (2:1)
Bramki: Piotr Ogrzyński 9', Sebastian Chabros 37', 51', Mirosław Hajduk 88' - Sławomir Radzikowski 24', Damian Rułka 65'

Żółte kartki: Patryk Kopiński x2, Jan Sadurski, Przemysław Czarnobil, Sebastian Tusiński, Damian Rułka
Czerwona kartka: Patryk Kopiński 82' (za dwie żółte)

Sędziował: Maciej Drabik (Lublin)