W rewanżu lepsza okazała się Lublinianka
Dodane przez Patryk dnia 10.10.2020 15:14

W pierwszym meczu rewanżowym w rundzie zasadniczej Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Lublinianką Lublin. Od samego początku spotkanie było wyrównane, jednak nie widzieliśmy zbyt wielu strzałów. Defensywa obu zespołów przechwytywała akcje rywali, następnie wyprowadzając kontrataki, lecz nic z tego nie wynikało. Jedynym celnym strzałem w tej połowie było uderzenie Damiana Bernata z rzutu wolnego, które obronił Maksymilian Żuber. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron podopieczni Kamila Witkowskiego mogli wyjść na prowadzenie. Rafał Banaszek świetnym podaniem obsłużył Jakuba Prylińskiego, który wyszedł jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy i nie trafił w bramkę. W kolejnych minutach widzieliśmy naprzemienne strzały z dystansu Powiślaka i Lublinianki, które albo były niecelne albo zablokowane przez obrońców. W 71' Norbert Pioś dośrodkował płasko w nasze pole karne gdzie dobrze znalazł się Michał Wszołek i zdobył bramkę. Po utracie gola zaatakowaliśmy i próbowaliśmy wyrównać, jednak swoich okazji nie wykorzystali Marcin Gil i Jakub Pryliński. Ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Lubliniance Lublin 1:0. Ciekawostką jest fakt, że nie wygraliśmy na Wieniawie od 11 marca 2017 r.

"Przegrywamy drugi mecz z rzędu. Drugi mecz z rzędu gdzie przeciwnik był po prostu agresywniejszy i bardziej fizyczny. Tak jak Huragan był dobrze przygotowany motorycznie, to fizyczność Lublinianki to była bardziej sprawa genetyczna na co nie mieliśmy wpływu. Szkoda sytuacji sam na sam z bramkarzem. Myślę, że mecz potoczyłby się inaczej. Szkoda również bramki po stałym fragmencie gry, tym bardziej, że omawialiśmy to, że przy tym Lublinianka jest bardzo groźna. Straciliśmy punkty. Trudno, gramy dalej" ~ Kamil Witkowski.

Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus - Rafał Banaszek (72' Przemysław Sobolewski), Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński - Damian Bernat (65' Marcin Gil), Jarosław Milcz (89' Rafał Kabasa), Jakub Pryliński.

10 października 2020, 11:00 - Stadion Lublinianki, ul. Stanisława Leszczyńskiego 19
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Wszołek 71'

Żółte kartki dla Powiślaka: Artur Sułek, Jakub Pryliński, Jakub Nowak, Jarosław Milcz

Sędziował: Paweł Tucki (Zamość)