Wygrana w ostatnim sparingu
Dodane przez Tomek dnia 17.08.2011 20:39
W swoim ostatnim sparingu Powiślak podejmował w Bogucinie miejscowy BKS. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla naszej drużyny. W 5 minucie dobre podanie Bartłomieja Sałeckiego za plecy obrońców do Kamila Kopcia, który umieścił piłkę w siatce. Chwilę później identyczną okazję do strzelenia bramki miał Damian Kopeć ale piłka odbiła się od słupka. Powiślak przeważał, dłużej rozgrywał piłkę ale oddał niewiele celnych strzałów na bramkę. W 30 minucie zawodnik BKS-u ręką wybił piłkę zmierzającą do bramki i sędzia odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Marcin Rożek. Gospodarze spotkania nie sprawili wielu kłopotów Michałowi Bickiemu, który oprócz jednego strzału był praktycznie bezrobotny.
Zmiana stron i zawodników przyniosła również zmiany w grze. Już w 47 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodarze zdobyli bramkę. BKS Bogucin przeważał i wykorzystywał chaos w szeregach Powiślaka. Nasi piłkarze nie stwarzali wielu okazji podbramkowych w przeciwieństwie do rywali, który mieli w tym meczu okazje do strzelenia bramki. Najlepsza z nich to uderzenie na pustą bramkę w poprzeczkę. Swój cel dopięli w 77 minucie, kiedy to strzelili drugą bramkę z rzutu rożnego. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 88 minucie gola po strzale zza pola karnego zdobył Sławomir Radzikowski.

Skład Powiślaka
Michał Bicki ( 46' Radosław Wiejak) - Bartłomiej Sałecki ( 46' Rafał Kamola), Kamil Kusyk ( 59' Bartłomiej Sałecki), Rafał Banaszek ( 59' Marcin Rożek), Kamil Leszczyński ( 46' Grzegorz Grykałowski) - Damian Kopeć ( 59' Maciej Pięta), Marcin Rożek ( 46' Paweł Wolszczak), Maciej Sadurski ( 46' Łukasz Grzegorczuk 71' Jakub Bociański), Jakub Bociański ( 59' Adam Kruk), Maciej Pięta ( 46' Marcin Płachta) - Kamil Kopeć ( 46' Sławomir Radzikowski)


17 sierpnia, 18:15 - Bogucin
BKS Bogucin - Powiślak Końskowola 2:3 (0:2)
47, 77 - Kamil Kopeć 5, Marcin Rożek 30, Sławomir Radzikowski 88


Zdjęcia ze sparingu