Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Remis po walecznym pojedynku w Poniatowej

Remis po walecznym pojedynku w Poniatowej

W niedzielę 6 listopada Powiślak Końskowola rywalizował na wyjeździe w ramach 13. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1 ze Stalą Poniatowa. Mecz ten od początku był nacechowany sporą walecznością z obu stron. Już w 6′ Kamil Piasek próbował zaskoczyć swoim strzałem bramkarza rywali, jednak futbolówka minęła bramkę. Z kolei w 8′ po groźnej akcji przeciwników zmuszony do interwencji był Maciej Zagórski. Biorąc pod uwagę całą pierwszą połowę to w tej części spotkania żółto-niebiescy lepiej operowali piłką, natomiast akcje bramkowe miały oba zespoły. W 19′ strzał gospodarzy raz jeszcze obronił “Zagór”, a w 26′ po uderzeniu Radosława Kursy do interwencji zmuszony był golkiper miejscowych. Zaledwie minutę później dobrze odnalazł się Damian Bernat, który przelobował Franciszka Szczuckiego. Po utracie gola Stal starała się wyrównać. Najbliżej szczęścia był w 32′ jeden z napastników, który ustrzelił słupek. Tuż przed przerwą dwukrotnie swoich sił próbował Radosław Kursa, jednak w obu przypadkach dobrze interweniowali defensorzy. Po czterdziestu pięciu minutach widniał zatem wynik 1:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego nacierali na przeciwników. W 51′ i 52′ strzelał Damian Bernat, lecz jedno z uderzeń obronił bramkarz, a drugie było niecelne. W kolejnych minutach gra stała się wyrównana. “Stalówka” oddała trzy strzały, z których jeden obronił Maciej Zagórski, a dwa nie znalazły drogi do bramki, natomiast z naszej strony z uderzeniem Kamila Przychodzienia poradził sobie golkiper rywali. W 85′ dobry strzał przeciwników w jeszcze lepszym stylu sparował na poprzeczkę “Zagór”, lecz natychmiastowo do futbolówki dobiegł Mateusz Wrzyszcz i umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry trzy punkty dla swojej ekipy mógł zapewnić Marcin Gil, ale niestety spudłował z idelanej pozycji. Ostatecznie Powiślak Końskowola zremisował ze Stalą Poniatowa 1:1.