Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Remis w zaciętym starciu z Lewartem

Remis w zaciętym starciu z Lewartem

W sobotę 24 września Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe w ramach 7. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1 z Lewartem Lubartów. W pierwszej połowie od samego początku widzieliśmy dużo walki, lecz gra toczyła się głównie do “szesnastek” obu zespołów. Ewentualne strzały były blokowane przez defensorów lub po prostu były niecelne. Najdogodniejszą sytuację na zdobycie gola miał Damian Bernat, który w 30′ otrzymał podanie od Kamila Piaska i wyszedł sam na sam z golkiperem, jednak za długo zwlekał z uderzeniem i obrońca odebrał mu futbolówkę. Do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron w dalszym ciągu trwały naprzemienne ataki obu drużyn, jednak druga część meczu była nieco ciekawsza. Już w 47′ niekryty Łukasz Najda przedarł się przez naszą defensywę i oddał strzał, który obronił Maciej Zagórski. Z kolei w 51′ Marcin Gil “obsłużył” podaniem Kamila Piaska, a on wyszedł jeden na jeden z bramkarzem i niestety tak jak w przypadku “Berniego” w pierwszej połowie nie zdecydował się na czas ze strzałem i obrońca zdołał interweniować. Trzy minuty później Cezary Zdunek zagrał do Jakuba Olszewskiego, który również znalazł się sam na sam z Damianem Podleśnym i przegrał ten pojedynek. W 67′ raz jeszcze interweniował golkiper miejscowych, tym razem po strzale Kamila Przychodzienia. W 77′ Radosław Kursa otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i od tego momentu żółto-niebiescy zmuszeni byli grać w dziesięciu. Taka sytuacja była “wodą na młyn” dla rywali, którzy od tego momentu zdecydowanie przejęli inicjatywę. Na nasze szczęście w bardzo dobrej dyspozycji byli tego dnia nasi defensorzy. Gospodarze mogli wyjść zwycięsko z tego spotkania jeszcze w doliczonym czasie gry, jednak stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Krystian Żelisko, który posłał piłkę głową minimalnie obok słupka. Ostatecznie po zaciętym starciu Powiślak Końskowola zremisował z Lewartem Lubartów 0:0.

Skład Powiślaka:
Maciej Zagórski – Maciej Misiurek (51′ Krystian Gontarz), Oskar Gede, Radosław Kursa, Kamil Przychodzień – Cezary Zdunek (65′ Rafał Szady), Kamil Piasek, Jakub Olszewski (85′ Paweł Kośka) – Marcin Gil (65′ Dariusz Drzazga), Damian Bernat (46′ Artur Sułek), Jarosław Milcz (73′ Mateusz Kłyk).

24 września 2022, 15:00 – Lubartów | ul. Parkowa
Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0 (0:0)
Bramki:

Żółte kartki dla Powiślaka: Kamil Piasek, Radosław Kursa x2, Kamil Przychodzień, Radosław Muszyński (trener)
Czerwona kartka dla Powiślaka: Radosław Kursa 77′ (za dwie żółte)

Sędziował: Mikołaj Łaba (Zamość)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt