Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Rezerwy Powiślaka nie pozwoliły Orłom odlecieć z punktami

Rezerwy Powiślaka nie pozwoliły Orłom odlecieć z punktami

W niedzielę 11 września rezerwy Powiślaka Końskowola podejmowały w ramach 4. kolejki klasy A, grupy 2 zespół Orłów Kazimierz. Spotkanie od początku emanowało w emocje. Już w 5′ niezły strzał Bartłomieja Kiełczewskiego obronił bramkarz, natomiast chwilę później do interwencji zmuszony był Damian Wójcik. W 16′ Rafał Szady wywarł presję na bramkarzu przyjezdnych, który niefortunnie wykopał piłkę, do której dobiegł Kamil Warecki, minął obrońcę i zdobył bramkę. Orły po utracie gola próbowały odpowiedzieć, jednak ich groźne akcje w dobrym stylu bronił popularny “Wujo”. Po upływie kilku minut do ataku wrócili również żółto-niebiescy, jednak ani nam, ani przeciwnikom nie udało się już zmienić wyniku. Do przerwy Powiślak prowadził 1:0.

W drugiej połowie w dalszym ciągu widzieliśmy naprzemienne akcje obu zespołów. W 59′ i 60′ bardzo groźne uderzenia gości obronił Damian Wójcik, natomiast w 64′ podwójną interwencją popisał się Kacper Frąg. Minutę później Rafał Szady po składnej akcji Powiślaka zagrał do Bartłomieja Kiełczewskiego, który podwyższył prowadzenie. Podopieczni trenera Artura Sułka poszli za ciosem. W 71′ Kamil Warecki po podaniu od Rafała Szadego zdecydował się na strzał z dystansu, który sprawił kłopoty golkiperowi i ostatecznie futbolówka znalazła się w siatce. Do końca tego starcia mieliśmy jeszcze okazje strzeleckie, lecz ostatecznie nic z nich nie wynikło. Gdy kibice zgromadzenie na stadionie spodziewali się już zakończenia meczu, Orły zdołały pokonać naszego bramkarza po rzucie rożnym. Finalnie Powiślak II Końskowola wygrał z Orłami Kazimierz 3:1.

Skład Powiślaka II
Damian Wójcik – Krystian Gontarz, Hubert Wójcik, Kamil Kusyk, Jakub Osiak (56′ Tomasz Zawiślak) – Patryk Kopiński (80′ Łukasz Stępień), Damian Rułka (60′ Andrzej Rułka), Artur Sułek (73′ Albert Bielawski) – Bartłomiej Kiełczewski (71′ Dominik Chechelski), Kamil Warecki (80′ Bartosz Kowalczyk), Rafał Szady (75′ Wojciech Sadurski).

11 września 2022, 16:00 – Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola – Orły Kazimierz 3:1 (1:0)
Bramki: Kamil Warecki 16′, 71′, Bartłomiej Kiełczewski 65′ – Damian Miroński 90+1′

Żółte kartki dla Powiślaka: Kamil Kusyk, Hubert Wójcik
Czerwona kartka dla Orłów: Robert Grzyb 89′ (za dwie żółte)

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt