Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Udana gonitwa za wynikiem w sparingu z Granitem Bychawa

UDANA GONITWA ZA WYNIKIEM W SPARINGU Z GRANITEM BYCHAWA

W sobotę 5 marca Powiślak Końskowola mierzył się w sparingu z Granitem Bychawa. W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywał się zespół prowadzony przez trenera Marcina Popławskiego. Już na samym początku oddał kilka strzałów, które wybronił Maciej Zagórski. W 14′ Mateusz Misztal otrzymał podanie za naszych obrońców, a następnie uderzył w prawy dolny róg, pokonując naszego bramkarza. Po utracie bramki próbowaliśmy wyrównać, jednak drużyna z Bychawy dobrze się broniła i sama wyprowadzała ataki. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie, a Granit prowadził 1:0.

Drugą część spotkania również lepiej rozpoczęli rywale. W 53′ Mateusz Misztal wszedł prawą stroną boiska w nasze pole karne i zdobył bramkę po strzale na “długi słupek”. W tym momencie nasi zawodnicy wzięli się w garść i powoli zaczęli przejmować inicjatywę. W 65′ Marcin Gil otrzymał podanie ze skrzydła i strzałem z “pierwszej piłki” zdobył gola na 1:2. Czternaście minut później Jakub Pryliński wyszedł na dobrą pozycję i oddał strzał, po którym futbolówka trafiła w słupek. Dobitkę wykorzystał zaś Damian Bernat, który doprowadził do remisu. Powiślak się nie zatrzymywał. W 84′ Wiktor Łuczkowski świetnie obsłużył podaniem Jakuba Prylińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i wygrał ten pojedynek. Ostatecznie Powiślak Końskowola pokonał Granit Bychawa 3:2.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski – Jakub Nowak, Jakub Kozak, Krystian Gontarz, Kamil Przychodzień – Sebastian Pyda, Paweł Kośka – Marcin Gil, Dariusz Drzazga, Damian Bernat – Jakub Pryliński oraz Jakub Kawalec, Patryk Kędra, Bartosz Kowalczyk, Wiktor Łuczkowski, Jakub Olszewski, Cezary Zdunek, zawodnik testowany.

5 marca 2022, 16:00 – Puławy | boisko MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hauke-Bossaka 1
Powiślak Końskowola – Granit Bychawa 3:2 (0:1)
Bramki: Marcin Gil 65′, Damian Bernat 79′, Jakub Pryliński 84′ – Mateusz Misztal 14′, 53′

Udana gonitwa za wynikiem w sparingu z Granitem Bychawa

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt