Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Wilki nie takie straszne

Wilki nie takie straszne

W niedzielę 25 września rezerwy Powiślaka Końskowola podejmowały w ramach 6. kolejki A-klasy, grupy 2 zespół Wilki Wilków. Spotkanie rozpoczęło się od ataków żółto-niebieskich. Najaktywniejszy w naszej ofensywie był Wojciech Sadurski, który dwukrotnie w przeciągu dziesięciu minut stworzył zagrożenie dla rywali. W 18′ ten sam zawodnik dośrodkował ze skrzydła do Bartłomieja Kiełczewskiego, który strzałem z głowy ustrzelił słupek. Chwilę później z dobrej pozycji swoich sił próbował Adam Kruk, jednak jego uderzenie zablokowali obrońcy. Dobijać próbował jeszcze Albert Bielawski, lecz jego “główka” nie była celna. W 25′ to co nie udało się nam, mogło udać się przeciwnikom. Wówczas napastnik Wilków po błędzie Huberta Wójcika wyszedł sam na sam z “Wujem” i oddał strzał nad bramką. Z kolei w 29′ błąd popełnił golkiper przyjezdnych, który wyszedł wysoko do piłki. Ten fakt próbował wykorzystać Wojciech Sadurski, który dośrodkował w pole karne gości gdzie strzał Adama Kruka z głowy obronił jeden z obrońców. Minutę później miała miejsce podobna sytuacja. Tym razem błędu bramkarza nie wykorzystał Bartłomiej Kiełczewski. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że “niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Tak było i tym razem. W 36′ rywale dośrodkowali z rzutu rożnego w nasze pole karne gdzie do piłki wyskoczył Kacper Głogowski i uderzył z głowy. Kamil Kusyk próbował jeszcze wybić futbolówkę z linii, jednak ostatecznie sędzia boczny uznał, że padła bramka. Niespełna pięć minut później akcję jeden ja jeden Wilków obronił Damian Wójcik. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1 dla gości.

Po przerwie Powiślak starał się jak najszybciej wyrównać, jednak to rywale mogli podwyższyć prowadzenie. W 60′ kolejną akcję sam na sam obronił nasz bramkarz. Chwilę później w 65′ na murawie zameldował się Tomasz Zawiślak, a już w 71′ wpisał się na listę strzelców po bezpośrednim golu z rzutu rożnego. Złapaliśmy “wiatr w żagle”, a pomógł nam w tym nie tylko popularny “Miecio”, ale również Damian Wójcik, który w 75′ po raz kolejny, dwukrotnie popisał się świetnymi interwencjami, chroniąc nas przed utratą bramki. W 78′ Tomasz Zawiślak oddał strzał z rzutu wolnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Do futbolówki dobiegł Adam Kruk i umieścił ją w siatce. W 83′ bliski bramki był sam Zawiślak, lecz jego dobry strzał zdołał obronić golkiper. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Artur Sułek, który zamienił asystę Bartłomieja Kiełczewskiego na gola. W ostatecznym rozrachunku Powiślak II Końskowola pokonał Wilki Wilków 3:1.

Skład Powiślaka II:
Damian Wójcik – Jakub Osiak, Hubert Wójcik, Kamil Kusyk, Przemysław Czarnobil (65′ Tomasz Zawiślak) – Patryk Kopiński, Damian Rułka, Albert Bielawski (65′ Dominik Chechelski) – Bartłomiej Kiełczewski, Wojciech Sadurski, Adam Kruk (82′ Artur Sułek).

25 września 2022, 16:00 – Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola – Wilki Wilków 3:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Zawiślak 71′, Adam Kruk 78′, Artur Sułek 90+1′ – Kacper Głogowski 36′

Żółte kartki dla Powiślaka:

Sędziował: Karol Gołębiowski (Lublin)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt