Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Wysoka porażka w Lubartowie

Wysoka porażka w Lubartowie

W środę 6 kwietnia Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Lewartem Lubartów. Spotkanie rozpoczęło się od naprzemiennych akcji obu drużyn. Po stronie gospodarzy swoich okazji nie wykorzystał m.in. Krystian Żelisko, z kolei u nas niecelne strzały oddawali Jakub Kawalec i Marcin Gil. W 22′ Bartłomiej Koneczny wszedł w pole karne Powiślaka, poradził sobie z naszymi obrońcami, a następnie oddał strzał, który wylądował w siatce. Po utracie gola staraliśmy się odpowiedzieć. W 27′ indywidualną akcją popisał się Jakub Pryliński. Zagrał on w szesnastkę przeciwników do “Cavaniego”, który starał się zagrozić rywalom, jednak oni pozytywnie z tego wyszli. Widzieliśmy kolejne ataki z obu stron, po których do interwencji zmuszeni byli bramkarze. Kiedy sędzia główny miał zakończyć pierwszą połowę, Aleks Aftyka uderzył z dystansu i zdobył dość spektakularną bramkę. Do przerwy widniał wynik 2:0 dla Lewartu.

Po zmianie stron agresywnie ruszyli żółto-niebiescy. W 48′ strzał Wiktora Łuczkowskiego obronił golkiper miejscowych, a chwilę później groźnie zapowiadający się strzał Cezarego Zdunka zablokowali defensorzy. Od 60′ do mocnej inicjatywy doszli rywale. W 63′ podopieczni Grzegorza Białka wykonali kilka szybkich podań. Piłka trafiła do Dawida Iskierki, który precyzyjne uderzył i podwyższył prowadzenie. Zaledwie minutę później napastnik przeciwników przebiegł niemalże całe boisko, a następnie chciał dograć do wychodzącego na pozycję Krystiana Żelisko, jednak Wiktor Łuczkowski przy próbie interwencji skierował futbolówkę do własnej siatki. W 66′ zdołaliśmy odpowiedzieć. Marcin Gil otrzymał dobre podanie z środka pola, wyszedł na dobrą pozycję, ominął golkipera i zdobył bramkę. Po złapaniu jakiegokolwiek kontaktu próbowaliśmy jeszcze napierać na gospodarzy. W 78′ Damian Bernat został sfaulowany w polu karnym rywali. Arbiter główny wskazał na “wapno”, a do piłki podszedł Jakub Pryliński, którego strzał obronił Damian Podleśny. Nietrafiona “jedenastka” podłamała naszych zawodników, ale do końca spotkania mieliśmy jeszcze kilka akcji podbramkowych. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Powiślak Końskowola uległ Lewartowi Lubartów 1:4.

Skład Powiślaka
Michał Bicki – Jakub Nowak (62′ Paweł Kośka), Wiktor Łuczkowski (66′ Kamil Przychodzień), Krystian Gontarz, Kamil Warecki – Cezary Zdunek, Kamil Piasek (74′ Oskar Gede), Dariusz Drzazga (71′ Damian Bernat) – Marcin Gil, Jakub Pryliński – Jakub Kawalec (66′ Jakub Olszewski).

6 kwietnia 2022, 16:30 – Lubartów | boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Parkowej
Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 4:1 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Koneczny 22′, Aleks Aftyka 45+1′, Dawid Iskierka 63′, Wiktor Łuczkowski 64′ (samobójcza) – Marcin Gil 66′
Niewykorzystany rzut karny: Jakub Pryliński 78′ (obrona bramkarza)

Żółte kartki dla Powiślaka: Wiktor Łuczkowski, Kamil Warecki, Oskar Gede, Paweł Kośka

Sędziował: Daniel Złotnicki (Lublin)

Fotorelacja: https://www.facebook.com/powislak/posts/4985575558158249

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt