Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Wysokie zwycięstwo na zakończenie sparingów

Wysokie zwycięstwo na zakończenie sparingów

W sobotę 12 marca Powiślak Końskowola rozegrał ostatni mecz towarzyski przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Przeciwnikiem żółto-niebieskich był Orion Niedrzwica. Spotkanie świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego. W 3′ Marcin Gil wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, a następnie go przelobował. Sześć minut później Jakub Pryliński uderzał z rzutu wolnego, a jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Piłka trafiła do Dariusza Drzazgi, który bez zawahania oddał strzał i podwyższył prowadzenie. Jak się okazało był to dopiero początek strzelania. W 15′ Jakub Kawalec zagrał do “Pryty”, który zdobył następną bramkę dla Powiślaka. Przez kolejne minuty nasz zespół miał jeszcze kilka okazji strzeleckich, lecz zdołał wykorzystać tylko jedną z nich. W 44′ Jakub Pryliński trafił w słupek, a Dariusz Drzazga po dobitce skierował futbolówkę do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla ekipy z Końskowoli.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To Powiślak przeważał, jednak brakowało nam dokładności. W 61′ zaskoczyli nas rywale. Dawid Piorun przedarł się przez naszą obronę, a następnie pokonał Macieja Zagórskiego. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zaledwie minutę później Jakub Kawalec minął bramkarza z Niedrzwicy i zdobył bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwników. W 77′ Bartłomiej Dziwulski wykorzystał lukę w naszej nieco rozluźnionej defensywie i ustalił wynik meczu. W rezultacie Powiślak Końskowola pokonał Orion Niedrzwica 5:2.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski – Jakub Nowak, Jakub Kozak, Wiktor Łuczkowski, Krystian Gontarz, Sebastian Pyda, Paweł Kośka, Dariusz Drzazga, Marcin Gil, Jakub Pryliński, Jakub Kawalec oraz Oskar Gede, Patryk Kędra, Franciszek Neckar, Kamil Warecki, zawodnik testowany.

12 marca 2022, 15:00 – Niedrzwica Kościelna | ul. Parafialna 4
Orion Niedrzwica – Powiślak Końskowola 2:5 (0:4)
Bramki: Dawid Piorun 61′, Bartłomiej Dziwulski 77′ – Marcin Gil 3′, Dariusz Drzazga 9′, 44′, Jakub Pryliński 15′, Jakub Kawalec 62′

Wysokie zwycięstwo na zakończenie sparingów

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt