Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Zapowiedź 11. kolejki A-klasy, grupy 2

Zapowiedź 11. kolejki A-klasy, grupy 2

Na ten mecz z pewnością czekała spora rzesza kibiców. W sobotę 29 października rezerwy Powiślaka Końskowola zmierzą się w ramach 11. kolejki A-klasy, grupy 2 w wyjazdowym pojedynku z Żyrzyniakiem Żyrzyn.

ANALIZA RYWALA

  • Nasi rywale zajęli w ubiegłym sezonie 5. miejsce w tabeli klasy A z 49-oma punktami na swoim koncie. W 26 meczach odnieśli 16 zwycięstw, remis i 9 porażek, przy czym strzelili 51 bramek, a stracili 33.
  • Okres przygotowawczy do bieżącego sezonu Żyrzyniak rozpoczął 19 lipca. W trakcie jego trwania rozegrał trzy sparingi (7:1 z Serokomlą Janowiec, 6:2 z GLKS-em Michów i 7:2 z Laskovią Baranów), jeden mecz pucharowy (1:11 z Wisłą II Puławy) oraz turniej “Czarni Cup”.
  • W letnim oknie transferowym kadrę trenera Mariusza Abramczyka wzmocniło czterech zawodników: Bartosz Abramczyk, Karol Pawłowski (obaj Wisła II Puławy), Konrad Łukowski (Orły Kazimierz) i Jakub Kucharski (Hetman Gołąb). Co więcej w drużynie z Żyrzyna występują znajome dla nas twarze, a mianowicie Kamil Kopeć i Mateusz Sułek, którzy bronili niegdyś barw pierwszego zespołu Powiślaka. Z kolei Przemysław Czarnobil, Szymon Grobel, Maciej Nowacki, Damian Rułka i Łukasz Stępień występowali wcześniej pod herbem Żyrzyniaka.
  • Po dziesięciu dotychczasowych meczach w sezonie 2022/2023 zielono-czarni zajmują 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów, na które złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki. Ich bilans bramkowy to 21 strzelonych i 21 straconych goli. W ubiegłej kolejce zremisowali z Serokomlą Janowiec 0:0.

Rezerwy Powiślaka jeszcze nigdy nie mierzyły się z tym przeciwnikiem w oficjalnym pojedynku, natomiast nasza “jedynka” w ostatnich dwóch starciach w sezonie 2011/2012 odniosła dwa zwycięstwa – kolejno 3:1 i 1:0.

Nadchodzący mecz z uwagi na liczne powiązania zawodników oraz historie pomiędzy klubami wielu będzie traktowało jako derby. Podopieczni trenera Artura Sułka wygrali swój ostatni pojedynek z GLKS-em Michów, zatem będą chcieli rozpocząć nową serię zwycięstw, natomiast Żyrzyniak nie zaznał zwycięstwa od trzech kolejek i z pewnością będzie chciał się przełamać. Te wszystkie aspekty zapowiadają ciekawe i pełne emocji starcie.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Tysiąclecia 143 w Żyrzynie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na klubowym profilu na Twitterze. Wynik będziemy również podawać na bieżąco na Facebook’u rezerw.

Pary 11. kolejki

Sobota, 29.10
Mazowsze Stężyca – Amator Rososz-Leopoldów (godz. 11:00)
Czarni 1947 Dęblin – Draco Kowala (godz. 15:00)
Żyrzyniak Żyrzyn – Powiślak II Końskowola (godz. 15:00)
BKS Bogucin – Serokomla Janowiec (godz. 15:00)

Niedziela, 30.10
Wilki Wilków – Hetman Gołąb (godz. 14:00)
Garbarnia Kurów – Orły Kazimierz Dolny (godz. 14:00)
GLKS Michów – Wodniak Piotrawin-Łaziska (godz. 12:00)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt