Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Zapowiedź 16. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1

Zapowiedź 16. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1

Pora wrócić do ligowych zmagań. Już w niedzielę 19 marca pierwszy zespół Powiślaka Końskowola zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Podopieczni trenera Radosława Muszyńskiego podejmą w ramach 16. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1 drużynę Lewartu Lubartów.

ANALIZA RYWALA

  • Po piętnastu kolejkach w rundzie jesiennej zawodnicy prowadzeni przez trenera Grzegorza Białka zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Odnieśli 8 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażki, przy czym strzelili 29 bramek, a stracili 14
  • Zimowy okres przygotowawczy biało-niebiescy rozpoczęli 7 stycznia. W trakcie jego trwania rozegrali 8 sparingów. W czterech z nich wyszli zwycięsko (4:3 z Janowianką Janów Lubelski, 2:0 z MKS-em Ryki, 3:0 z Huraganem Międzyrzec Podlaski i 1:0 ze Spartą Rejowiec Fabryczny), jeden zremisowali (2:2 ze Świdniczanką Świdnik) oraz trzykrotnie ulegli przeciwnikom (3:4 z Avią Świdnik, 0:2 z Cisowianką Drzewce i 3:5 ze Stalą Kraśnik).
  • Kadra naszych rywali praktycznie nie uległa zmianie. Do ligowych rozgrywek przystąpią w niemalże identycznym składzie.

Dla przypomnienia w pierwszym starciu z Lewartem Powiślak zremisował 0:0.

Jak już wiemy większość rundy wiosennej spędzimy w grupie spadkowej, co oznacza sporo walki o punkty w każdym jednym spotkaniu, gdyż prawdopodobnie w IV lidze utrzyma się zaledwie trzy drużyny. Kluczowe zatem będzie zapunktowanie w trzech pozostałych kolejkach rundy zasadniczej. Przed nami pojedynek z teoretycznie ciężkim przeciwnikiem, jednak pamiętajmy, że nie zawsze faworyt wychodzi zwycięsko i z pewnością postaramy się o to by było tak i tym razem.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Pary 16. kolejki

Sobota, 18.03
Świdniczanka Świdnik – Orlęta Łuków (godz. 14:00)
Motor II Lublin – Górnik II Łęczna (godz. 13:00)
Bug Hanna – Opolanin Opole Lubelskie (godz. 14:00)

Niedziela, 19.03
Stal Poniatowa – Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 15:00)
Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów (godz. 15:00)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt