Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Zapowiedź 4. kolejki A-klasy, grupy 2

Zapowiedź 4. kolejki A-klasy, grupy 2

Po ostatnim blamażu w Kowali pora na rehabilitację. W niedzielę 11 września rezerwy Powiślaka Końskowola podejmą w ramach 4. kolejki A-klasy, grupy 2 zespół Orłów Kazimierz.

ANALIZA RYWALA

  • Nasi przeciwnicy zajęli w ubiegłym sezonie 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. W 26 meczach odnieśli 6 zwycięstw, remis i 19 porażek, przy czym strzelili 37 bramek, a stracili 90. Początkowo miejsca 13-14 oznaczały spadek do klasy B, jednak dzięki degradacji Garbarni Kurów z klasy okręgowej Orły utrzymały się w klasie A.
  • Okres przygotowawczy do bieżącego sezonu Orły rozpoczęły 22 lipca. W trakcie jego trwania rozegrały cztery sparingi (w tym mecz Pucharu Polski). W jednym z nich wyszły zwycięsko (7:3 z Orłami II Kazimierz), dwukrotnie zremisowały (2:2 z Powiślakiem II Końskowola i 2:2 z Wilkami Wilków) oraz raz uznały wyższość rywala (2:6 z Czarnymi Pliszczyn).
  • W letnim oknie transferowym drużyna z Kazimierza nieco się odmłodziła, jednak w ich szeregach w dalszym ciągu pozostali rasowi napastnicy Damian Miroński i Michał Berliński. Jednym z pozyskanych zawodników jest również bramkarz Kacper Frąg, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Cisowianki Drzewce. Jeśli jesteśmy na etapie przytaczania personaliów to warto wspomnieć o tym, że nasz obrońca Tomasz Zawiślak jest byłym piłkarzem Orłów, w których grał od najmłodszych lat. Z pewnością będzie to dla niego wyjątkowe spotkanie.
  • W trzech pierwszych meczach sezonu 2022/2023 zespół prowadzony przez trenera Piotra Dobosza zanotował remis (3:3 z Serokomlą Janowiec) i dwie porażki (1:2 z Żyrzyniakiem Żyrzyn oraz 1:3 z BKS-em Bogucin).

Nadchodzące niedzielne starcie będzie pierwszym oficjalnym meczem pomiędzy rezerwami naszego klubu a Orłami w historii. Jeśli jednak cofniemy się w czasie do sezonu 2011/2012 to w formie ciekawostki możemy przytoczyć dwa ostatnie wyniki pierwszego zespołu Powiślaka z Orłami. Wówczas żółto-niebiescy pokonali Kazimierzan 7:1 oraz zremisowali 1:1.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na klubowym profilu na Twitterze. Wynik będziemy również podawać na bieżąco na Facebook’u rezerw.

Pary 4. kolejki

Sobota, 10.09
Hetman Gołąb – Czarni 1947 Dęblin (godz. 12:00)
BKS Bogucin – Wilki Wilków (godz. 16:00)
Serokomla Janowiec – Amator Rososz-Leopoldów (godz. 12:00)

Niedziela, 11.09
GLKS Michów – Garbarnia Kurów (godz. 12:00)
Żyrzyniak Żyrzyn – Mazowsze Stężyca (godz. 16:00)
Powiślak II Końskowola – Orły Kazimierz Dolny (godz. 16:00)
Wodniak Piotrawin-Łaziska – Draco Kowala (godz. 11:00)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt