Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Rezerwy / Zapowiedź 9. kolejki A-klasy, grupy 2

Zapowiedź 9. kolejki A-klasy, grupy 2

W sobotę 15 października czeka nas starcie beniaminków. Rezerwy Powiślaka Końskowola zmierzą się na wyjeździe w ramach 9. kolejki A-klasy, grupy 2 z Czarnymi Dęblin.

ANALIZA RYWALA

  • Nasi przeciwnicy to dobrze znany przez nas zespół, gdyż w ubiegłym sezonie rywalizował razem z nami w Lubelskiej klasie B. Podopieczni trenera Cezarego Adamskiego zajęli 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 60 punktów i przewagą sześciu oczek nad rezerwami Powiślaka. W 24 meczach odnieśli 19 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki, przy czym strzelili aż 100 bramek, a stracili zaledwie 10.
  • Okres przygotowawczy do bieżącego sezonu Czarni rozpoczęli 12 lipca. W trakcie jego trwania rozegrali turniej “Czarni Cup”, w którym rywalizowali z siedmioma innymi drużynami; sparing z Hetmanem Gołąb, w którym ulegli rywalom 0:5 oraz mecz pucharowy z Ruchem Ryki, który przegrali 0:3.
  • W letnim oknie transferowym kadra drużyny z Dęblina została zasilona ośmioma nowymi zawodnikami, natomiast klub opuściło trzech piłkarzy. Warto wspomnieć, że w składzie niebiesko-czerwonych w dalszym ciągu jest król strzelców z ubiegłego sezonu klasy B, czyli Piotr Komosa, który zdobył 28 bramek.
  • Po ośmiu dotychczasowych meczach w sezonie 2022/2023 Czarni zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw i 3 porażki. Strzelili 22 bramki, a stracili 11. W ubiegłej kolejce ulegli Serokomli Janowiec 2:3.

Dla przypomnienia w dwóch ostatnich bezpośrednich starciach Powiślak II zremisował oraz uległ przeciwnikom – kolejno 0:0 i 0:1.

Podopieczni trenera Artura Sułka po zeszłotygodniowych derbach są nieco osłabieni, gdyż otrzymali dwie bezpośrednie czerwone kartki, ale mimo to postarają się o pozytywny rezultat w tym pojedynku i powrót na “właściwe tory”. Z kolei zawodnicy prowadzeni przez trenera Cezarego Adamskiego z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą serię w meczach z żółto-niebieskimi, a także zmazać niekorzystny wynik ze starcia z Serokomlą. Zapowiada się zatem naprawdę ciekawe widowisko z zaprzyjaźnioną z nami ekipą.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy 15 Pułku Piechoty “Wilków” 5b w Dęblinie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Niestety tym razem nie przeprowadzimy relacji tekstowej, aczkolwiek zachęcamy do obserwowania profilu rezerw na Facebook’u, na którym podamy po meczu wynik końcowy.

Pary 9. kolejki

Sobota, 15.10
Garbarnia Kurów – Wodniak Piotrawin-Łaziska (godz. 12:00)
Czarni 1947 Dęblin – Powiślak II Końskowola (godz. 15:00)

Niedziela, 16.10
Amator Rososz-Leopoldów – Hetman Gołąb (godz. 15:30)
Wilki Wilków – Orły Kazimierz Dolny (godz. 13:00)
Mazowsze Stężyca – Draco Kowala (godz. 15:00)
GLKS Michów – Serokomla Janowiec (godz. 15:00)
Żyrzyniak Żyrzyn – BKS Bogucin (godz. 11:00)

Sponsor Główny

Sponsor strategiczny

Partner techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt