Herb KS Powiślak Końskowola

Klub sportowy

Powiślak Końskowola

Strona główna / Seniorzy / Znamy podział na grupy oraz terminarz Hummel IV ligi w sezonie 2022/2023

Znamy podział na grupy oraz terminarz Hummel IV ligi w sezonie 2022/2023

W rozgrywkach nowego sezonu weźmie udział 20 drużyn, na które składać się będzie 16 zespołów z IV ligi z sezonu 2021/2022 + mistrzowie klas okręgowych: Stal Poniatowa, Bug Hanna i Błękitni Obsza, a także spadkowicz z III ligi Tomasovia Tomaszów Lubelski. W związku z rezygnacją z awansu zespołów z bialskiej klasy okręgowej ligowy byt utrzymała Sparta Rejowiec Fabryczny.

Rozgrywki będą prowadzone identycznie jak w zeszłym sezonie, z tym, że będziemy grali w dwóch grupach po 10 drużyn (nie 12) systemem mecz + rewanż. Następnie wg. zajętych miejsc w grupach utworzone zostaną grupy: Mistrzowska (z dwóch grup z miejsc 1-5) oraz Spadkowa (z dwóch grup z miejsc 7-10). Kontynuowanie rozgrywek w fazie finałowej również odbędzie się systemem mecz + rewanż. Zdobyte punkty, jak i bramki z pierwszej fazy rozgrywek zostaną przeniesione do fazy finałowej. Kolejny sezon 2023/2024 będzie już powrotem do jednej IV-ligowej grupy.

Tak przedstawia się podział grup w Hummel IV lidze lubelskiej w sezonie 2022/2023:

Grupa 1: Motor II Lublin, Powiślak Końskowola, Stal Poniatowa, Orlęta Łuków, Huragan Międzyrzec Podlaski, Lewart Lubartów, Górnik II Łęczna, Opolanin Opole Lubelskie, Bug Hanna, Świdniczanka Świdnik.

Grupa 2: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Start 1944 Krasnystaw, POM-Iskra Piotrowice, Gryf Gmina Zamość, Stal Kraśnik, Sparta Rejowiec Fabryczny, Błękitni Obsza, Granit Bychawa, Kryształ Werbkowice, Grom Różaniec.

Pod poniższym linkiem znajduje się wstępny terminarz meczów naszego zespołu:
http://powislak-konskowola.pl/runda-zasadnicza/

Główny sponsor

Sponsor strategiczny

Sponsor techniczny

Sponsorzy

PArtnerzy

Herb KS Powiślak Końskowola

Social media

Kontakt